Facebook hozzászólás
338

Nem a vízen kell járni, elég a vízben!

Az aquafitness feltalálása az Amerikai Tengerészgyalogság könnyűatléta-edzőjének nevéhez, Glenn McWaters-hez fűződik – joggal mondhatnánk, hogy nomen est omen! -, aki a vietnami háborúban szerzett lábsérülésének rehabilitációjára találta ki ezt a mozgást. Egy saját készítésű, különleges mellényben, az ízületei megterhelése nélkül tudott a medencében futóedzéseket tartani. A látványos eredményei hatására kezdett terjedni az új sport és született meg az aquafitness.

Mi az aquafitness titka?

A víz mintegy nyolcszázszor sűrűbb a levegőnél, így a vízben való mozdulatok sokkal intenzívebbek, hatékonyabbak, ugyanakkor jelentősen kíméletesebbek, mint a szárazföldön végzett mozgásformák. A test ilyenkor szinte súlytalan, így a gerinc és vállöv izmaiban létrejött állandó izomfeszülés lecsökken, a támasztó izomrendszer a víz hatására teljesen elernyedhet.

Aquafitness, Kép: danubiushotels
Aquafitness, Kép: danubiushotels

Mivel a vízben testsúlyunknak csupán 3,6 százalékát nyomjuk, ezért itt minden olyan mozgás kockázatmentesen elvégezhető, ami a szárazföldön megterhelő lenne! A víz felhajtóereje és sűrűsége révén úgy kényszeríti komoly erőkifejtésre az izmokat, hogy közben az ízületeket megóvja, kíméli. A nyomás hatására kitágulnak a vénák, így könnyebbé válik a légzés és a szív is több oxigénhez jut. Ezenfelül a víz jó hővezető képessége miatt az izzadás is sokkal enyhébb mértékben jelentkezik. S ha még ez sem volna elég, van még egy előnye: kiválóan oldja a stresszt!

Kinek és mire jó

Gyakorlatilag bárkinek ajánlott a legegészségesebbnek tartott vízi sport! Az aquafitness erősíti az izmokat, regenerálja az ízületeket és formálja az alakot! A tornagyakorlatok kitűnő hatással vannak a gerinc- és az ízületi problémákra egyúttal remek tartásjavító torna is. Javítja az erőnlétet, növeli a szervezet állóképességét miközben kíméli a gerincoszlopot, a szalagokat és az inakat. Mindenki számára könnyen elsajátítható.

Epres Panni bakancslistája a nyárutóra
Úgy érzed, még el sem kezdődött a nyár, de a közösségi oldalak már utószezonra szóló hirdetésekkel bombáznak? Azoknak, akik a hűvös irodák csöndjében csak most kaptak észbe, van egy jó hírünk: még semmi sincs veszve! Epres Panni kihagyhatatlan, de könnyen megvalósítható programtippjeivel az elfoglaltak is belekóstolhatnak a hamisítatlan nyári édes életbe!

Azok is élvezhetik a víz áldásos hatásait, akik nem tudnak úszni, akiknek túlsúlya vagy nem megfelelő fizikai állapota miatt túlzottan megterhelők a hagyományos kardio edzések. Gyerekek esetében javítja a koordinációt és segíti a vízhez szoktatást, kismamáknak ideális mozgásforma, sportolóknak kiváló kiegészítő edzés, sérülést elszenvedőknek rehabilitációs célokból ajánlott, egészséges felnőtteknek általános regeneráló, alakformáló testmozgás. Röviden az egyik legideálisabb sport, amit bárki gyakorolhat!

Hogyan zajlik?

A legtöbb gyakorlatot álló helyzetben kell végezni, de van olyan gyakorlat is, amit a vízben való haladással kötnek össze. A gyakorlatokhoz speciális segédeszközöket fejlesztettek ki, amelyek könnyűek és kényelmesek. Az edzések legfontosabb segédeszköze az öv, ami optimális helyzetben tartja a testet. Minden eszközből különféle méretek adják a megfelelő, igény szerinti terhelést. Az órákon legfeljebb 10-15-en  vesznek részt, így lehetőség nyílik az edző által meghatározott egyéni gyakorlatok elvégzésére is. Az országban számos hejen hozzájuthatunk már a teljes testi-lelki feltöltődést adó kezelésekhez, tornaórákhoz, mint például a Margitszigeten, Hévízen, Sárváron vagy Bükfürdőn.

Mozgásszervi problémák – sokat segít a gyógyvíz!
Európában Magyarország az első a mozgásszervi betegségek gyakoriságát tekintve. Ám nem csak az idősebb korosztályt érintő problémáról van szó: hazánkban minden ötödik gyerek háti gerincferdüléssel küzd. Ráadásul a fiatalok életmódja eddig ismeretlen ízületi elváltozásokat is felszínre hozott.


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!