Facebook hozzászólás
407

Mondjunk értük egy mesét

Januártól friss időpontokkal várják a Gyógyvarázs mesedoktorokat a kórházakban, ahol a farsangi időszakban egy-egy apró kellék vagy jelmezdarab segítségével akár a mesék szereplői is életre kelhetnek. Országosan több mint heti 160 alkalom áll rendelkezésére az önkéntes meseolvasóknak, hogy megnevettessék, elvarázsolják a kórházakban fekvő gyerekeket. Összegyűjtöttünk néhány tippet, hogyan színesítsd a mesédet!

 

− A mesék világa mindig hozzátesz a gyerekek fejlődéséhez, a kórházban töltött idő alatt pedig még a gyógyulásukat is segíti. A 2013-ban elindult Gyógyvarázs mesedoktorok program célja ezért az, hogy a mesék varázsa eljusson a kórházban fekvő beteg gyermekekhez, ezzel is támogatva lelki és testi gyógyulásukat, hogy mielőbb újra teljes életet élhessenek.

Mese, Kép: K&H Gyógyvarázs
Kép: K&H Gyógyvarázs

Az év elején kezdődő farsangi időszakban a meséknek még nagyobb erejük lehet, hiszen a jelmezekbe bújva életre kelnek a mesehősök, a kedvenc karakterek, és rövid időre találkozhatnak legnagyobb rajongóikkal, a gyerekekkel. Az ötletek tárháza kimeríthetetlen, ha arról van szó, hogyan tehetnénk izgalmassá és még élvezhetőbbé a történeteket. Az eszközök lehetnek egyszerűek vagy éppen díszesek, a lényeg, hogy a gyerekek felismerhessék bennük kedvenc mesehőseiket – mondta el Horváth Magyary Nóra, az ismert pénügyi csoport kommunikációs ügyvezető igazgatója.

Hogyan színesítsd a mesédet?

Egyszerű kiegészítők: A legtöbb háztartásban megtalálható kiegészítők, mint például egy kalap, egy színes napszemüveg vagy akár egy mintás kendő, ugyanúgy feldobhatja a meseolvasás élményét, mint egy jelmez. Gondoljuk végig, hogy az általunk képviselt karakter, milyen ruhadarabokat visel, és eszerint nézzük át az otthoni ruhatárat.

Anyu és a Miért-korszak
2 és 3 éves koruk között a gyerekek rengeteget változnak. Az egymás mellett játszást egyre inkább felváltja az egymással játszás, a barátkozás. Képzeletük és kreativitásuk szárnyal, s ez egyértelműen megjelenik a játékaikban is. Tehát jó, ha van mindig a tarsolyunkban néhány játékötlet a borús, esős őszi és a közelgő hideg téli nappalokra. Licsár Szilvia pedagógus, a Játékliget szakértője ebben nyújt segítséget.

Mesejelmezek: Kellékként elővehetjük a díszes jelmezeket, de akár az is elég, ha csak egy-egy elemét – mint például egy koronát, egy varázspálcát vagy egy különlegesebb nyakláncot – magunkkal visszük a meseolvasásra.

Eljött az álarcok ideje: Elég elővenni egy színes papírlapot, ceruzát, ollót, keresni egy sablont, körbe rajzolni,  kivágni és az arcunk elé tartva máris sárkánnyá, kalózzá, boszorkánnyá vagy jótevő tündérré változhatunk. Jó móka lesz, amibe érdemes a gyerekeket is bevonni, de ha ennél gyorsabb megoldást keresünk, a boltok számtalan maszkot kínálnak.

Jelmez nélkül: Természetesen, a történetek önmagukban is szórakoztatóak lehetnek, elegendő csupán a különböző karaktereknek egyedi mimikát vagy hangvételt kölcsönözni.

Segíts a gyerekeknek meggyógyulni, mondj érük egy mesét! A frissített időpontok és további részletek a programról itt találhatóak: https://www.khgyogyvarazs.hu/szemelyes-meseolvasas

 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

1 / 3 454

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!