Facebook hozzászólás
171

Így lesz biztonságos a nyaralásod!

Vannak óvintézkedések, amelyek betartásával elkerülhető a legtöbb tipikus nyári baleset. Problémák természetesen még a legóvatosabb utazókkal is előfordulhatnak, ezért érdemes vigyázni! Most biztosítási szakértők segítenek.

Naponta közel 30 különböző esetben volt szükségük tavaly nyáron a Generali Csoporthoz tartozó Európai Utazási Biztosító(EUB) ügyfeleinek arra, hogy a társaság munkatársai a segítségükre legyenek. Az EUB szakértői összegyűjtötték, miként készülhetünk fel alaposan a biztonságos nyaralásra.

Gondtalannak tűnik… legyen is az! – Kép:Pixabay

Irány a tengerpart – ruházkodás, étkezés és napozás
● Nagy hőségben fontos, hogy megfelelően szellőző ruházatot válasszunk, és az étkezésre is érdemes odafigyelni, mert a nehéz, nagy kalóriatartalmú ételek is fokozott terhelést jelentenek a szervezetnek. Lehetőleg zöldségeket, halat, gyümölcsöket együnk, és mindig kellő mennyiségű folyadékot igyunk!
● Tengerparton különösen figyeljünk oda arra, hogy ne égjen meg a bőrünk a napon! Az UV-B sugárzás egyre erősebb, így 10-20 perc napozás után tartsunk szünetet, húzódjunk árnyékba, vagy könnyű, légáteresztő ruhával fedjük magunkat.
● Legyen mindig megfelelő faktorú naptej az utazócsomagban, szemünket pedig megfelelő minőségű napszemüveggel védjük.
● Tengerparton a lábujjak és a talp sérülése a leggyakoribb baleset. Lehetőleg vastagabb talpú tengerparti szandált viseljünk, ha pedig mégis megsérültünk, érdemes orvosnak megmutatni, mert nagy lehet a fertőzés veszélye, ugyanúgy, mint a tengerparti élőlények okozta sérülések esetén. Súlyosabb esetben érdemes lehet akár még le is rajzolni, hogy milyen állat okozta a sérülést, így a nyelvi nehézségek ellenére is nagyobb eséllyel tudja az orvos azonosítani a kórokozót.
● Óvatosan közlekedjünk csúszós sziklákon is, mert ebből is könnyen nagy baj lehet.

Vigyázat! Anyajegyekkel életveszélyes lehet a napozás!
Sokan szeretnének szép barna bőrszínt, így a gyorsabb barnulás reményében még a veszélyesebb időszakban is bátran kifekszenek a napra, és megfeledkeznek a fényvédő krémek használatáról is. A fokozott védelemre azoknak kell főleg gondolni, akiknek sok anyajegyük van! Ők mire figyeljenek?

Az EUB- egyik ügyfele tavaly Krétán nyaralt a családjával, megcsúszott a sziklás tengerparton, és eltört a csípője. Rögtön kórházba került, ahonnan csak 10 nap után lehetett Magyarországra hozni. A kezelés teljes költsége majdnem elérte a 6 millió forintot, ebből a hazaszállítás közel 5 millió forintot tett ki, amit az Európai Egészségbiztosítási Kártya (EHIC) egyáltalán nem finanszírozott volna. „Sokan tévesen azt gondolják, az utasbiztosítás csak felesleges pluszkiadás. Azonban külföldön jellemzően már egy kisebb orvosi beavatkozás is százezres nagyságrendű lehet, súlyosabb balesetnél pedig a mentés, a kórházba szállítás, a kezelés és a hazaszállítás költségei elérhetik a több millió forintot is, biztosítással azonban mentesülhetünk ezen költségek alól” – mondta el Lengyel Márk, az EUB elnök-vezérigazgatója.

Nyaralás kocsival? Erre figyelj, hogy ne legyen rémálom!
Az autóval való utazás számos veszélyt rejt magában. Műszaki hiba vagy baleset sajnos bármikor történhet, de az úton felmerülő problémák jó része egy kis odafigyeléssel elkerülhető. Segítünk!

Gyógyszerek, egészségügyi védelem
● Utazás előtt állítsunk össze a szokásos gyógyszerekből egy „alapcsomagot”, amelybe kerüljön mindenképpen fájdalom- és lázcsillapító, valamint a kisebb felületi sérülések kezelésére alkalmas szerek (fertőtlenítő, ragasztó, sebtapasz).
● Ha repülővel utazunk, a rendszeresen szedett gyógyszereinket mindig a kézitáskába tegyük.
● Érdemes előre tájékozódni a szálláshely környéki egészségügyi szolgáltatóhelyről, kórházról, hogy baj esetén tudjuk, hova fordulhatunk. Ebben egyébként az EUB-Assistance szolgáltatója is segít.
● Gyermekekkel történő, különösen hosszabb utaknál érdemes indulás előtt a gyermekorvos tanácsát is kikérni a lehetséges problémákról, mint például a lázcsillapítás vagy a hasmenés esetén adható gyógyszerek, és ezek szükséges napi dózisai.

Itt a kánikula! De milyen vizet igyunk?
Kevés élelmiszerféle ért el hasonló sikert az utóbbi időben, mint az ásványvíz, amely mára a nyár egyik legfontosabb kelléke lett. Egyelőre a csapvíz vesztésre áll vele szemben, de vajon miért? Felveszi-e vele a verseny a csapvíz? Most itt az iránytű ásványvízhez, csapvízhez, víziváshoz!

A nagy hőség és a kiszáradás veszélye
● Az emberi szervezet nehezen tud alkalmazkodni a nagy hőséghez, főleg 30 Celsius-fok felett adódhatnak komoly problémák. A folyadékszükséglet ilyenkor akár 1 literrel, fokozott mozgás esetén még ennél is többel nőhet. Az alkoholos italok, a kávé és a fekete tea ilyenkor kerülendők, mert csak növelik a kiszáradás lehetőségét. Nem szerencsés üdítőitalokat inni, részben cukor- és energiatartalmuk miatt, másrészt csak szomjasabbnak érezzük utána magunkat. Ezek helyett válasszunk inkább szénsavmentes ásványvizet.
● Ha autóval utazunk, a nagy meleg miatt többször álljunk meg pihenni, és folyadékot fogyasztani. Ha lehet, inkább a reggeli és késő délutáni, esti időszakra tervezzük az utazást, és arra is figyeljünk, hogy kellő mennyiségű folyadék legyen az kocsiban. A légkondicionálót pedig úgy állítsuk be, hogy a kinti hőmérsékletnél csak 4–8 fokkal legyen kevesebb, különben kiszálláskor kellemetlen érzés, sőt a hirtelen hőhullám miatt akár rosszullét is kialakulhat.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

1 / 3 454

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!