Facebook hozzászólás
4 122

A huzattól fáj a vállad? Így kezelheted!

Gyakorta kellemetlen vállfájdalmat okoz utólag, ha autózunk, buszon utazunk, vagy nyitott ablaknál ücsörgünk  Vajon másképpen kell ezt kezelni, mint amikor egy rossz mozdulat, rándulás, izomgörcs vagy gyulladás áll a fájdalom hátterében? Mi lehet az oka annak, ha pár nap alatt sem múlik el?

Utazás közben szinte észrevétlenül megfázhat a nyakunk – Kép: Pixabay

Az időjárás nemcsak a hangulatunkra, hanem az egészségi állapotunkra is nagy hatással van. Legyen szó hideg- vagy melegfrontról, ilyenkor sok ember különböző problémákra panaszkodik.

Sajnos, nem csupán a hőmérséklet és a légnyomás, a huzat is nagy befolyással van a mozgás-szervrendszerre. Ezt a bőr és az alatta lévő szövetek lehűléséből adódóan az izmok túlzott megfeszülése okozza, ami miatt romlik az adott területen a vérellátás, sőt akár gyulladás is kialakulhat. Azonban ha mindig ugyanazon a területen tapasztaljuk a panaszt, illetve pár nap után sem múlik el, akkor érdemes utánajárni annak, hogy mi is okozza a problémát – mondja dr. Váradi Éva, a Fájdalomközpont aktív fájdalomcsillapítás specialistája.

A huzat okozta vállpanaszokat így kezelhetjük:
● alkalmazzunk száraz meleg vagy meleg vizes borogatást,
● használjunk izomlazító kenőcsöt,
● kenjuk be az érintett területet 100%-os rozmaring- vagy borsmenta-illóolajjal,
● tornázzunk, hogy helyreálljon a normál vérkeringés.

A huzat okozta panaszok rendszerint 1-2 nap alatt elmúlnak, így ha már jó ideje kínoz bennünket a vállfájdalom, akkor érdemes szakorvoshoz fordulni, mert könnyen lehet, hogy más panasz áll a háttérben, vagy a huzat okozta fájdalom komolyabb problémára hívja fel a figyelmet. Hiszen a vállízület igen bonyolult rendszer, számos csont, porc, lágy részek, izmok, inak, nyáktömlők alkotják, így nem csoda, hogy több probléma kiindulási helye.

Szűnni nem akaró vállfájdalom esetén leggyakrabban az itt lévő nyáktömlő – bursa – gyulladása áll. Ezek a nyáktömlők az izmok és az ínak csontokon való könnyed mozgását biztosítják, így ha a nyáktömlő begyullad, a mozgás fájdalmassá válik. Azonban nem csupán a bursa, hanem a váll forgatásáért felelős úgynevezett rotátorköpeny is gyulladásba kerülhet, ami szintén fájdalmat és mozgásbeszűkülést okozhat.

Nyaki gerincsérv – íme a tünetek és a kezelés!
Éles fájdalmat érzel nyakkörzésnél? Sokszor zsibbad a karod? Nem tudod mozgatni a nyakad? Gondoltad volna, hogy a gyakori panaszok hátterében a nyaki gerinc sérve is állhat? Így előzheted meg és kezelheted a problémát!

A pontos diagnózis felállításához a fizikai vizsgálaton túl képalkotó vizsgálatokra is szükség van, hogy meg lehessen állapítani a probléma pontos kiindulási helyét. Ennek megtalálása a kezelés leglényegesebb momentuma, és az aktív fájdalomcsillapítás alapja, hiszen ezzel a kiváltó okot szüntethetjük meg. „Az aktív fájdalomcsillapítás olyan eljárások összessége, ahol a terápiát, a fájdalomcsillapítást a csontok-ízületek statikai felépítésére és az izmok és az ízületek dinamikus mozgására alapozzuk. A megbomlott statikai-dinamikai egyensúlyok helyreállításával így nem csak tünetileg, de okilag is csökkentjük a fájdalmat, ráadásul tartósan” – mondja dr. Váradi Évától.

Gyulladás esetén, miután megtaláltuk a probléma forrását, injekciós-infiltratív terápiával a vérkeringés fokozásával a gyulladásért felelős anyagok elszállítódnak, és ezzel egy időben beindul a gyógyulási folyamat. A kezelést az állapot súlyosságától függően kúrában érdemes alkalmazni, valamint Guna terápiával kiegészíteni. (Forrás:Fájdalomközpont)

Mitől fáj a nyakunk?
Nem fordul, megfeszül, lemerevedik, nyikorog. A fájdalom sokszor ok nélkül jön, s aztán megy, vagy makacsul tartós marad. Vajon mitől fáj a nyakunk? A szerteágazó okokról és kezelésükről kérdeztük a szakértőt.


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!