Facebook hozzászólás
1 532

6 tipp az izzadás ellen

Na, most aztán itt a kánikula! Senki sem szeretne verejtékezni, és mindenki utálja a kellemetlen testszagot! Ne feledd, a klasszikus izzadásgátlókban található alumíniumsókat több kutatás is kapcsolatba hozta rákos megbetegedésekkel, így nem mindegy, hogy mit használunk! Az egészségtudatos fogyasztóknak összegyűjtöttünk néhány natúr tippet – fogadjátok szeretettel a Dr. Organic szakértőjének tanácsait!  

Levendula, Kép: pixabay
Most nyílik a levendula, Kép: pixabay

1.       Értsd meg az izzadás lényegét!

Az emberi test a verejtékezés révén hűti magát, illetve méregtelenítő funkciókat lát el. A kellemetlen szagot az izzadságban felszaporodó baktériumok okozzák. Mivel az izzadás egy természetes folyamat, nem szabad póruseltömítő anyagokkal teljesen megakadályozni. Kerüljük az alumíniumsót tartalmazó izzadásgátlókat, hiszen ezek egészségkárosító mivoltáról számos hír látott napvilágot az elmúlt tíz évben. Ha csökkentjük a verejték mennyiségét, és megakadályozzuk a baktériumok szaporodását, akkor biztosan nem ér kellemetlen, szagos meglepetés!

2.       Nyáron kerüld az izzasztó ételeket!

Ha valaki izzadásra hajlamos, annak bizony oda kell figyelnie az étkezésére is. Nyáron nagy melegben kerüljük a csípős, erős ételeket, a forró leveseket, kávét, teát és az alkoholt, amelyek fokozott izzadáshoz vezetnek. A hűs saláta, a hideg-jeges ital, a jégkrém és a fagyi viszont pont ellenkező hatást vált ki.

3.       Gyógynövényekkel az izzadás ellen

Már nagymamáink is tudták, hogy a zsálya, izsóp és a levendula teája jótékonyan hat belsőleg az izzadás ellen, csökkenti a verejtékmirigyek működését. A hatás általában a fogyasztást követően 2 óra múlva érzékelhető. Ezeket a gyógynövényeket egyébként külsőleg is lehet használni, teájukkal át lehet törölni a hónaljat vagy lábfürdőnek is használhatóak.

Teafa, Kép: wikimedia
Teafa, Kép: wikimedia

4.       Otthoni praktikákkal űzzük el a kellemetlen szagokat

A dezodorok megjelenése előtt őseink főként ecetes vízzel és szódabikarbónával próbálták eltüntetni a kellemetlen szagokat. Magunk is készíthetünk otthon hatékony deót, nem kell más hozzá mint kókuszzsír, sheavaj, szódabikarbóna, egy-két csepp illóolaj és nyílgyökérliszt.

5.       Különleges olajok a legjobb izzadtságszag-űzők

A növényi illóolajok nemcsak kellemes illatot adják, hanem számos fajtájuk egyéb módon is segít a dezodorálásban. A teafaolaj antibakteriális hatása révén elpusztítja a baktériumokat, illetve erős, friss illatot kölcsönöz, bátran használhatják férfiak is. A levendulaolaj szintén megakadályozza a baktériumok szaporodását, mindemellett csodás illatot ad.

6.       Válassz profi natúr márkát!

A natúr termékekben található természetes eredetű összetevők eredményesen hatástalanítják a kellemetlen szagokat, vagyis megkötik azokat a molekulákat, amelyek az izzadságban lévő baktériumok lebomlásakor keletkeznek. Jó tudni: a natúr deókra váltáskor a bőr méregtelenítő folyamatai beindulnak, ezért előfordulhat egy átmeneti szakasz, amikor a szagsemlegesítés nem tűnik hatékonynak, de egy-két hét elteltével ez az állapot megszűnik!



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!