Facebook hozzászólás
390

Sose egyél mákos tésztát, ha vezetsz!

Mákos tésztát enni két okból is veszélyes. Egyrészt függőséget okoz, másrészt pozitív drogtesztet produkálhat, ahogy egy kínai autós esetében is. Miután olyan tésztaételt fogyasztott egy vendéglőben, amelyet titokban őrölt mákgubóval „bolondítottak meg, nehezen tudta tisztázni magát a kábítószer-élvezet vádja alól.

Az utóbbi időben több kínai éttermet is megbüntettek már a mák használata miatt, amit tavaly júliusban tiltottak be az országban. Most éppen egy csangcsengi „mákgubós” étterem tulajdonosa bukott le, aki ópiáttartalmú ételekkel akarta „függővé” tenni vendégeit az éttermétől.

Kínában tilos mákot fogyasztani Kép: Pixabay

A 26 éves Liu Csü-ju, miután olyan tésztaételt fogyasztott a vendéglőjében, amelyet titokban őrölt mákgubóval „bolondítottak meg”, hazafelé indult kocsijával. Útközben azonban rendőrök igazoltatták az ittas vezetés elleni kampány keretében. Az alapos ellenőrzés során vizelettesztet is végeztek, ami ópiátot mutatott ki a férfi szervezetében, aki hiába bizonygatta, hogy nem használ semmiféle drogot, és hogy a teszt valószínűleg a vendéglőben elfogyasztott étel miatt lett pozitív, 15 nap elzárásra ítélték.

Szabadulása után Liu ártatlansága bizonyítására próbát végeztetett családtagjaival: mindannyiukat arra kérte, hogy egyenek az általa látogatott vendéglő tésztaételeiből. Ez meg is történt, s a hozzátartozók ezt követően végzett drogtesztje is pozitív lett. A családi teszt eredménye láttán a rendőrség vizsgálatot indított a vendéglősnél, aki végül elismerte, hogy mákgubóőrleményt használ ételei elkészítéséhez, de – mint mondta – csak azért, hogy ízletesebbé tegye azokat.

Drogpiac: veszélyes szerek pusztítanak!
Egy szippantás, egy szívás is veszélyes lehet azokból a dizájnerdrogoknak nevezett vegyületekből, amelyeknek egy része még nincs tiltólistán se. A könnyen beszerezhető kábítószerek fogyasztása rendkívül veszélyes, ráadásul pontos hatásaik is ismeretlenek. A vegyületek elsősorban Kínából származnak, ahol nagyon nagy tételben gyártják és forgalmazzák őket.

Ezt még azzal is bizonyítani próbálta, hogy fogyasztott saját, házi készítésű tésztájából, majd ő maga is pozitív drogtesztet produkált. Ezt azonban a rendőrök nem méltányolták, hanem 10 napra őt is lecsukták – jelentették kínai hírportálok.

Májusban Sanghajban 10 hónap börtönre és 5000 jüan (200 ezer forint) pénzbírságra ítéltek egy vendéglőst, mert „függőséget okozó” darált mákot tett mártásaiba és leveseibe. Emellett megvonták éttermének működési engedélyét, őt pedig öt évre eltiltották attól, hogy élelmezéssel kapcsolatos tevékenységet folytasson.

Nálunk ugyan még nem volt erre példa, és a mák is legális, de sosem tudhatjuk, mi történhet velünk négy nagy tányér mákos tészta után… Módjával azonban mindenféle süteménybe ajánljuk! Itt van például egy isteni máktorta receptje!

Házasságmentés próbaválással? Ez is kínai módi…
Ma már nemcsak próbaházasságok léteznek, hanem három–hat hónapra szóló próbaválások is. Talán így menthető még a bizonytalan párok kapcsolata – vélik Kína egyik tartományában. Lehet, hogy nálunk is népszerű lenne ez a békítő módszer?


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!