Facebook hozzászólás
399

Ilyen zöld fesztiválunk még sose volt!

Személyes zsebszemetes,  komposztálható evőeszközök, környezetbarát tintával nyomtatott plakátok, újrahasznosított anyagokból készült játszótér – csak néhány újdonság, amivel az idei Everness Fesztiválon találkozhatnak a látogatók.

Hazánk legnagyobb életmód-fesztiválján nem csak szlogen a tudatosság, a szervezők szeretnék megmutatni, hogy testi-lelki jóllétünk nem érhet véget a bőrünknél, a minket körülvevő környezetet is védeni, emelni kell.

Idén ötödik alkalommal gyűlik össze az érdeklődő közönség, hogy együtt ünnepelje a tudatosságot, és utakat találjon egy egészségesebb, harmonikusabb élet felé. Ezúttal közel 300 előadó, spirituális vezető, tréner és mozgásoktató érkezik a Balaton partjára, hogy majd 600 program során nyújtson közösségi élményt, feltöltődést a látogatóknak, mutasson számukra lehetséges utakat saját maguk felé.

Kép: Piabay
Kép: Piabay

„Örültünk, hogy ezúttal végre már az előkészítő anyagokat, a  szórólapokat és plakátokat is sikerült környezetbarát tintával, újrahasznosítható papírra nyomtatnunk és a dekoráció jelentős része is ilyen szemléletben született. Magára a fesztiválra pedig számos újdonsággal készülünk.

 Másképp étkezünk…
Ami a rendezvény étkezési szekcióját illeti, ide kizárólag lebomló csomagolóanyagokat, komposztálható poharakat és evőeszközöket engednek be a szervezők, és természetesen a mosó-és mosogatószerek is környezetbarát összetevőkből készültek. A hulladékokat eddig is szelektíven gyűjtötték, de most az Ételudvarban már csak komposztálható anyagos kukákat találnak majd a látogatók.

Fontos volt számunkra, hogy a fesztiválozók már érkezéskor szembesüljenek vele, ez a fesztivál más: a bejáratnál ezért az  Ökolábnyom Program képviselői fogadják őket, hogy felmérjék, a látogatók mennyivel növelték ökológiai lábnyomukat  a fesztiválra való leutazásukkal. Azt  a vállalást tettük, hogy az összesített szén-dioxid kibocsátást a fesztivál után helyi faültetéssel ellensúlyozzuk. Partnerünk, az Oszkár Telekocsi Rendszer segítségével amúgy bárkinek lehetősége van egy környezetkímélőbb leutazásra. Igazi újdonság lesz továbbá a fesztiválon a személyes szemetes és a csikkgyűjtő, ami ismét csak a tudatosságot hirdeti, szeretnénk ugyanis ha a látogatók ráeszmélnének milyen rengeteg hulladékot is termelünk akár csak pár nap alatt. Idén pedig a hagyományos megoldás mellett több, mint 20 alomszéket is kihelyezünk, egy ez olyan szárazvécé, ami nem használ ivóvizet az öblítéshez.- ” – mondja Klein Csaba fesztiváligazgató.

A környezettudatos szemléletet a családi fesztivál a gyerekek felé is közvetíti: Replacc ökojátszótérrel és szelektív hulladékgyűjtő kalandjátékkal várják a legkisebbeket.

A tervek szerint ez lesz az első hazai fesztivál, aki szebb, tisztább és dúsabb növényzetű területet hagy maga után, mint amire a rendezvény elején megérkezett.

Ripsz-ropsz: így lehetsz környezettudatos
Az Eurostat adatai szerint jelenleg minden magyarra 378 kg hulladék jut évente. Ennek 5%át komposztáljuk, 9%-át elégetjük, mindössze 23%-át hasznosítjuk újra és megdöbbentően magas, 65%-a a lerakókra kerül. Az Európai Biztosság 2030-ra egész Európában a települési hulladék 70%-ának újrahasznosítását tűzte ki célul, így kiemelkedően fontos a környezettudatosságunk erősítése: rá kell döbbennünk ugyanis arra, hogy csak egy Földünk van.


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!