Facebook hozzászólás
258

Szereted az édességet, de fogyni szeretnél? Így lehet!

Sokszor csak búbánatosan nézegetjük az édességeket, és fájó szívvel úgy döntünk, ki kell hagynunk, mert sajnos, hizlalnak. De ne csüggedj, minden adott ahhoz, hogy úgy készíthessünk édességet, hogy az ne jelentsen pluszkilókat, és még egészséges is legyen. Meg persze finom…

A következő alapanyagokat ajánlja Varga Dóra,a Budai Endokrinközpont dietetikusa őszi édességek készítéséhez: alacsony glikémiás indexű xilittel, lassan felszívódó grahamliszttel és vitamindús sütőtököt. Ez a kombináció ajánlható diétázóknak és a reform ételek iránt érdeklődőknek egyaránt.

A sütőtök rengeteg jó tulajdonságát alig lehet felsorolni – Kép: Wikipedia

A sütőtök, mint tudjuk, sok mindenre jó, nemcsak önmagában, levesnek vagy körítésnek, de sütialapanyagnak is kiváló. Ráadásul a kalóriatartalma alacsony, emellett még kiváló antioxidáns is, magas a béta-karotin- és C-vitamin-tartalma. De nem csak emiatt érdemes fogyasztani: a sütőtökben lévő rostok segítik az emésztést, a kálium pedig szervezetünk folyadékháztartásának szabályozásában játszik szerepet.

A sütőtök édeskés íze miatt ráadásul kevesebb hozzáadott cukrot kell használjunk, de persze abból az egészségesebb – diétázók, diabéteszes vagy inzulinrezisztenciás betegek étrendjében is használható – xilitet – magyarázza Varga Dóra. A xilit előnye, hogy a glikémiás indexe 7-es. Az alacsony glikémiás indexű ételek lassan felszívódó szénhidrátokat tartalmaznak, és ezáltal hosszabb ideig tartó teltségérzést okoznak.

Hasonlóan kedvező tulajdonságai miatt érdemes használnunk a graham liszt is, amely igencsak hasonlít a teljes kiőrlésű liszthez: ugyanúgy tartalmazza a gabonaszem összes alkotórészét, így a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag csírát és a magas rosttartalom korpát. A különbség csupán annyi a két liszt között, hogy a graham liszt szemcsemérete nagyobb, ebből kifolyólag lassabb a felszívódása, így megéhezni is később lehet tőle.

Ezt biztosan nem tudtad a cukorhelyettesítőkről!
Rákkeltő, veszélyes, nem veszélyes, rossz ízű, vegyszer – sokszor elhangzanak ezek a szavak, ha a cukorhelyettesítőkről esik szó. Mi is a valós helyzet ezen a téren? Most megtudhatod!


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

PÉLDA-KÉP

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!