Facebook hozzászólás
705

Mosolyogj szépen! Hogy hogyan és miért? Megmondjuk!

A mosolygás nemcsak a környezetünkre hat pozitívan, de saját nehézségeinket is könnyebben oldjuk meg a mosolygás által közvetített életszemlélettel. Érdemes tehát tenni azért, hogy magabiztosabban mutogathassuk a fogsorunkat!  Most egy olyan megoldást ajánlunk, amely jelentős foganyagveszteség nélkül teszi esztétikusabbá a fogakat és a mosolyt.

Kép: PP archív

Ma már egyértelműen bebizonyosodott, hogy a nevetés, a boldogság, de legalábbis a pozitív életszemlélet képes „átállítani” az agy reakcióit a minket érő ingerekre. Pozitív lelkiállapotban könnyebben elviseljük, sőt jelentéktelenebbnek látjuk a mindennapok kellemetlenségeit, és a negatív események kiváltotta élettani reakciók sem annyira súlyosak. Ennek hátterében valószínűleg a nevetés hatására felszabaduló endorfin, a „boldogsághormon” áll.

Ráadásul a nevetéssel, a magabiztos mosollyal pozitív képet sugárzunk magunkról, mintegy azt üzenjük: elégedett vagyok magammal és a világgal. Így pedig sokkal szívesebben közelednek felénk mások is, sőt, vonzóbbnak is tartanak. Sokan egyszerűen esztétikai okokból nem mernek szélesen elmosolyodni. Szégyellik letört, lekopott, elszíneződött fogaikat, vagy éppen a rést a frontfogak közt.

Jó tudni, hogy ezeken a problémákon könnyen és gyorsan lehet segíteni. „A porcelánhéj olyan kitűnő, esztétikus megoldás, amely a legkevesebb fogveszteséggel a legszebb eredményt produkálja. A héj egy rendkívül vékony, fémmentes »borítás«, amelynek mind a színe, mind a formája választható. Ha az első frontfogakat szeretnénk szebbé varázsolni, nem kell az egész fogat lecsiszolni, sőt bizonyos esetekben egyáltalán nem szükséges a fogcsiszolás” – hangsúlyozza dr. Kozák Lili, az Oxygen Fogászat fogorvosa. Elszíneződött, réses, szabálytalan fogakból porcelánhéjak segítségével bátran vállalható fogsor és mosoly „alkotható”.

Amit magunk tehetünk
Reális cél, hogy egész életünkön át megtartsuk saját fogainkat, azok mind esztétikailag, mind funkcionálisan jól működjenek. Ehhez legtöbbször elég jobban odafigyelnünk, néhány szokásunkon változtatnunk – vallja dr. Dima Mária Magdolna, a Heim Pál Kórház fogászati prevenciós megbízott osztályvezető főorvosa. Itt ad néhány jó tanácsot!

Megfelelő szájhigiénia esetén az indirekt porcelánhéj készítéséhez elég csupán két alkalom. Az első vizit során megtörténik a fog előkészítése és a lenyomatvétel. A második alkalommal a fogorvos speciális ragasztóanyaggal rögzíti a fogtechnikus által egyedileg elkészített porcelánhéjat a foghoz. A folyamat maga semmiféle fájdalommal nem jár, tekintettel arra, hogy a kezelések helyi érzéstelenítésben történnek. A porcelánhéj készítésének ideje alatt a fogakat szükség esetén ideiglenes héjjal védik, amelyet a fog előkészítésekor azonnal felhelyeznek. Ezzel szemben a direkt héjat a fogorvos készíti el a rendelőben, e célra szolgáló speciális anyagokból. Az anyagokat tulajdonképpen „felrétegezi” a fogfelszínre, miközben az egyes anyagszíneket – amelyek alig térnek el egymástól – váltakozva alkalmazza.  Az ilyen típusú héjak tehát egy ülésben, azonnal használhatóan kerülnek a fogfelszínre, tehát nem igénylik a fogtechnikai laboratórium közreműködését. Ennek következtében a kedvező esztétikai eredmény azonnal látható. Dr. Kozák Lili szerint előnyük, hogy alkalmazásuk során a foganyagból a lehető legkevesebbet kell feláldozni, és kevésbé sérülékenyek, mint az indirekt héjak.

Milyen az élet fogszabályozóval?
Akinek szanaszéjjel – vagy akár csak nem katonás rendben – állnak a fogai, és szeretne egy megnyerő mosolyt is magának, az a manapság oly divatos fogszabályozó használatához fordul. A száj- és fogápolás azonban ettől kezdve speciális technikát és fogápolási eszközöket is igényel. Melyek ezek? Szakértőnk segít!

www.oxygenfogaszat.hu



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

PÉLDA-KÉP

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!