Facebook hozzászólás
235

Harc a pattanások ellen fényterápiával

A pattanásos bőr elleni harcban hatékony segítséget nyújt a VIO kezelés és fényterápia, amely tiniknek és felnőtteknek egyaránt javasolt. Fontos a mikroszkópos vizsgálat is, mert az okok felderítése nélkül semmilyen kezelés nem lehet igazán eredményes.

Kép: archív

A terápia előnyeiről Peterman Krisztinát, a Dermatica kozmetikusát kérdeztük.

Bőrre és hajra is
„A VIO készülék a kozmetikák egyik legrégebbi alapkészüléke, emiatt sok tapasztalattal rendelkezünk jótékony hatásairól. Tág pórusú, pattanásos, seborrhoeás bőrre rendszeresen javaslom a készülék használatát, kúraszerűen alkalmazva látványos eredményeket érhetünk el vele – magyarázza Peterman Krisztina. – A kezelés során ózon keletkezik, ami a bőrt fertőtleníti, a pórusokat összehúzza és a faggyúmirigyek működését is csökkenti. Emellett szárító hatása is van, ami kifejezetten jót tesz a pattanásos, mitesszeres, elzsírosodott bőrnek. Nyirok- és vérkeringést fokozó képességét hajhullás kezelésében is kamatoztathatjuk, de baktérium-, vírus- és gombaölő hatásánál fogva a korpás fejbőr állapotát is kedvezően befolyásolja.”

Gyulladások, hegek ellen
A fényterápia szintén hatékonyan alkalmazható pattanásos bőrre. A kozmetikai tisztítás és a polarizált fényterápia együttes hatásaként a bőr felülfertőzésének kockázata csökken, az új pattanások képződésének folyamata lelassul. A kezelés hatására a bőrhámképződés folyamata felgyorsul, így a hegesedés megelőzhető. A leglátványosabb eredményeket ez esetben is kúraszerű kezelésekkel érhetjük el, majd heti egyalkalmas fenntartó kezelés biztosíthatja a tartós hatást.

Mikroszkóp a bőratkák szűrésére
Nem hagyományos értelemben vett gép, és nem is kezelés, de a mikroszkóppal végzett alapos vizsgálat szintén fontos lépés a problémamentes arcbőr eléréséhez. Sem a gépi, sem pedig más kezelés nem lehet igazán eredményes, ha a kiváltó okot nem szüntetjük meg.

A pattanásos bőr okozója lehet a bőratkával való fertőzöttség is, ami csak speciális kezeléssel mulasztható el. A Demodex brevis bőratka az arcbőrön, a faggyúmirigyekben telepszik meg, az ott található fehérjével és zsírral táplálkozik. A faggyúmirigyekben megtelepedő atkák irritálják a pórusokat, hatásukra fokozódik a faggyútermelés, pattanások, kiütések, göbök jelennek meg a bőrön. A teljesen fájdalommentes, mikroszkóppal végzett vizsgálat segít láthatóvá tenni a 0,1–0,4 milliméter hosszúságú élősködőket, majd egyénre szabott, célzott kezeléssel jelenlétük megszüntethető.

www.dermatica.hu



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

PÉLDA-KÉP

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!