Facebook hozzászólás
7 054

Gyönyörű kismama vagy! De mitől lettél ilyen szőrös?

Csak úgy ragyogsz! – a mondat, amit minden várandós kismama szeretne hallani, még akkor is, ha a hónapok előrehaladtával nemcsak a pocak mérete nő, hanem egyre több gondot okoznak a különböző bőrproblémák is. Valakinek az életét gyulladt pattanások, vagy terhességi csíkok keserítik, más a szokatlan helyeken megjelenő szőrszálaktól vagy az állandó bőrviszketéstől szabadulna. Peterman Krisztina, a Dermatica mesterkozmetikusának tanácsai segíthetnek.

Előnyben a manuálkozmetika és a természetes hatóanyagok
Kutatások szerint a pikkelysömör tünetei sokat javulnak, az atópiás dermatitisz esetében viszont épp ellenkezőleg, az érintettek még inkább fokozódó bőrszárazsággal küzdenek a várandósság időszakában. Ettől eltekintve azonban teljesen egyéni, hogy kinél hogyan változik a bőr a terhesség alatt. Van, aki valóban ragyog, még a korábbi bőrhibái is szépen letisztulnak, ám sok olyan esettel is találkozom, ahol a korábban problémamentes bőr okoz jelentős gondokat a kismamának – figyelmeztet az egyéni adottságok, és a hormonális változások előre nem látható következményeire Peterman Krisztina.

A kozmetikusnak jelezzük, ha állapotosak vagyunk  Kép: Pixabay
A kozmetikusnak jelezzük, ha állapotosak vagyunk Kép: Pixabay

„A kozmetikusnak mindenképp jelezzük, hogy babát várunk, mert ilyenkor nem minden típusú kezelés végezhető el. Az elektromos, tehát gépi kezelések helyett előtérbe kerül a manuálkozmetika, az érintéses masszázs, a személyre szabott tisztító kezelés, melynek során a kozmetikus természetes, várandósság alatt is biztonsággal használható hatóanyagokkal dolgozik.”

Pattanások ellen, a régi bevált szerek helyett
A pattanásos bőrre, belsőleg szedett készítményeket már a tervezett teherbeesés időpontja előtt el kell hagyni, hiszen súlyos fejlődési rendellenességeket okozhatnak a magzatnál. A babaprojektre készülve a hölgyek nem szedik tovább a fogamzásgátlókat sem, sokaknál már ez is drasztikus változásokat idéz elő a bőr állapotában.

A helyzetet tovább súlyosbítja, hogy sokan a terhesség előtt napi szinten használtak olyan hatóanyagokat külsőleg – például benzoyl peroxid, vagy szalicilsav – melyek a bőrön keresztül felszívódva a véráramba jutnak. Ezeket is jobb óvatosságból mellőzni. Ilyenkor persze alternatívát kell találnunk – magyarázza Krisztina. „Otthoni bőrápoláshoz is természetes hatóanyagokat szoktam javasolni. Várandósság alatt a pattanásos bőrön a kénes, teafaolajos vagy tejsav tartalmú készítmények segíthetnek.”

Létezik megoldás a terhességi csíkokra?
A fokozott faggyútermelés, a zsíros bőr és pattanások mellett a terhesség alatt sokan küzdenek erősödő bőrszárazsággal is. A has területén, ahogyan a bőr fokozatosan nyúlik, ez az érzés természetes, gyakori hidratálással vagy kifejezetten a terhességi csíkok elleni krémekkel ez a kellemetlen viszketés többnyire jól enyhíthető.

Amit a mélyhámlasztásról tudnod kell!
Már alig várjuk, hogy beköszöntsön a tavasz. A tél végére kiszárad a bőrünk, kipirosodott, náthás orrunkat próbáljuk sminkkel lefedni. Ilyenkor kell egy jó kis mélyhámlasztáshoz fogni, hogy mire tényleg itt a tavasz, megújult bőrrel várhassuk az első napsugarakat!

A szülés időpontjához közeledve a bőr nyúlásával már nemcsak a viszketés okoz gondot, hanem egyre több kismamánál jelentkeznek striák, vagyis terhességi csíkok is. Kialakulásuk szempontjából nagyon sok múlik a géneken, ha az édesanyánknál, nagyszülőnél is megjelentek, akkor számíthatunk rá, hogy bennünket is érinteni fog a párhuzamos, lilásvörös csíkok problémája. Ilyenkor még inkább ügyelnünk kell a megelőzésre, ami ez esetben a terhesség alatt erős melltartó és zsírosabb testápoló rendszeres használatát jelenti. Bizonyos hatóanyagok erősebb hidratáló hatásúak, vagy tápanyagokban gazdagabbak, jobban segítik a bőr rugalmasságának megelőzését, ezért érdemes alga, kakaóvaj, kollagén vagy különböző természetes olajok – kiváló hatású a barackmagolaj – keverékével naponta többször átkenni az érintett testrészeket. Személyre szabott kozmetikumok összeállításához kérjük kozmetikus segítségét!

A melleken is előfordulhat szőrnövekedés  Kép: Pixabay
A melleken is előfordulhat szőrnövekedés Kép: Pixabay

Mivel a csíkok nemcsak a hason, hanem a combokon, csípőn is megjelenhetnek, ezen a területeken a szülés, szoptatás után a szakember cellulitisz masszázs segítségével tud javítani a bőr állapotán. A kezeléseket kitartóan folytatva halványabb, simább, feszesebb bőrt érhetünk el a problémás területeken. Striák ellen a mélyhámlasztást is érdemes bevetni, nagyon szép eredményeket lehet elérni a segítségével – hangsúlyozza a szakember.

Szőrszálak mindenhol?
A terhesség alatti hormonális változások miatt sajnos a szőrszálak növekedése szokatlan helyeken is felerősödhet: hastájékon, melleken és a karon is előfordulhat intenzívebb szőrnövekedés, ám ez a terhesség utáni hónapokban rendszerint visszaáll eredeti állapotára. Krisztina tapasztalatai szerint a szüléshez közeledve sokan kérnek intim gyantát is, emellett a nagy pocakkal már nehezen elérhető lábak szőrtelenítése miatt fordulnak hozzá a legtöbben.

A Dermatica mesterkozmetikusa azt is elmondta, hogy terhesség alatt sokaknál jelentkeznek visszerek is, emiatt pedig sokan aggódnak, hiszen tudják, hogy a visszeres lábat nem szabad tartós melegnek kitenni. A szakember megnyugtatásul elmondta, hogy a meleg gyanta a felhordást követő pár másodpercen belül kihűl, majd rögtön el is távolítjuk, így tartós meleg hatásról ez esetben nem beszélhetünk. Senkinek nem kell tehát a várandósság alatt sem lemondania a szőrtelenítés egyik jól bevált, tartós megoldást nyújtó formájáról.

Forrás: Dermatica

 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Milyen vászonképet adjak ajándékba?

Születésnapok, névnapok, diplomaosztók, karácsony vagy évforduló – ha egyedi ajándékkal szeretnél kedveskedni…

Penész megszüntetése páramentesítővel

Amikor légszennyezettségről beszélünk, elsősorban a kipufogógázra, az üvegházhatású szennyező anyagokra, a füstölgő…
1 / 3 453

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

PÉLDA-KÉP

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!