Facebook hozzászólás
844

Pótvizsgázol? Így készülj rá, tuti átmész!

Lassan csordogálnak már a tanévkezdésre vonatkozó hírek: akcióznak a papírboltok, és úgy hírlik, hogy időben a sulikba érnek a tankönyvek is. De vannak jó páran, akik valamilyen okból úgy döntöttek, hogy még a tavalyit forgatják elég sűrűn ezen a nyáron. Ők a pótvizsgások. Most nekik ad felkészülési tippeket a pedagógus…

Aki nem ért rá egész évben tanulni, vagy éppen nem volt kedve, netán betegség miatt sokat hiányzott, azt ugye „érdemei elismerése mellett” (utolsó esélyként) augusztus végén visszatapsolják.
A legizgalmasabb kérdés tehát most az: Hogyan érdemes felkészülni a pótvizsgákra, hogy az sikeres is legyen?

  • Először is, készülj fel időben, a MOST az utolsó pillanat! Ha egy tantárgyból buktál, akkor talán elég is lesz ez a pár hét, több tantárgy esetén már júliusban hozzá kellett volna kezdeni.
  • Oszd be az idődet! Kép: Pixabay
    Oszd be az idődet! Kép: Pixabay

    Ne kapkodj, ne pánikolj, kérj segítséget! Ha bírják a szüleid, akkor a legjobb, ha pedagógus vesz ismét a kezei közé, de ha anya, vagy apa elég türelmes és „hozzádértő”, akkor ők is melléd ülhetnek. Megkérheted a nagyobb tesódat(mondjuk akkor az ő nyara is felejthetetlen lesz), vagy valamelyik okosabb osztálytársadat, hogy hetente pár alkalommal vegyétek át az éves anyagot. Ez utóbbi jó, ha a füzeteit és a munkafüzeteit is magával hozza, neki valószínűleg vannak rendes vázlatai…

  • Egy jó vázlat, vagy részletesen és pontosan kitöltött munkafüzet most aranyat érhet. Képtelenség az egész könyvet végigbújni és újratanulni, de a témakörönkénti összefoglalások alapján át lehet ismételni, hátha emlékszel valamire. Ha nagyon semmire, akkor a kérdéses leckék vastag betűs részeit memorizáld erősen.
  • Amelyik tantárgynál szükséges, mindenképpen legyen kéznél a térkép(környezetismeret, földrajz, töri) vagy segítő rajzok.(biológia), főleg, ha vizuális típus vagy, mert ezek képileg jobban a fejedbe másznak.
  • Ha valaki szebben és érthetőbben olvas nálad a családban, egy-egy nehezebb anyagot diktafonra vagy telóra felmondhat, ezt visszahallgatva talán több infó megmarad benned.
  • Témakörönként legyenek ellenőrző kérdések eseményekkel, évszámokkal, nevekkel. Ha ezekre pár nap múlva is tudsz válaszolni, akkor van remény a továbbjutásra.
  • Megsúgom, hogy a pótvizsga írásbeli része többnyire egy év végi felmérésre hasonlít, szerencsés esetben ugyanaz. Keress valakit, aki erre emlékszik…
  • Vannak azonban jófej tanárok is, akik már év végén a kezedbe adnak egy minimumlistát, azokkal a témakörökkel amire tuti rákérdeznek. Elég, ha azokat jól átolvasod és bemagolod. (Mifelénk a még jobb fejek csak annyit mondanak: Beszélj arról, amit tudsz! 🙂 )
  • Oszd be az idődet! Ne tanulj egész nap, de ne hagyd az utolsó napokra sem!
  • Vedd komolyan! Ha látják majd, hogy tényleg tanultál, és a kérdések több,mint a felére tudod a választ, akkor jó eséllyel felsőbb osztályba léphetsz, mert az senkinek se jó, ha rontod a statisztikát…
Mikor érdemes gyermekneurológushoz fordulni?
Akárcsak a felnőttek esetében, a gyermekeknél is számos olyan tünet létezik, amely mögött komoly neurológiai betegség is húzódhat. Ma már egyre több, korábban gyógyíthatatlannak vélt betegség gyógyítható, vagy az állapot romlása a korán elkezdett kezeléssel mérsékelhető. Csecsemő- és kisgyermekkorban kiemelten fontos az idegrendszeri problémák mielőbbi felismerése, hiszen a korai észlelés lehetőséget ad a beavatkozásra és a kóros állapot helyes útra terelésére.

 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

1 / 3 454

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!