Facebook hozzászólás
1 518

Öt hatékony tipp fejfájás ellen – ezt edd, és így!

A konok fejfájásnak számos oka lehet, többek között stressz, gerincpanaszok, gyengülő látás, vashiány, vérszegénység, B-vitamin-hiány. Ám arra kevesen gondolnak, hogy elsőként az étrendjükön kellene változtatni! Pedig ezzel bizonyítottan intenzív javulás érhető el. Íme, néhány hasznos tipp fejfájósoknak!

Emberek milliói szenvednek valamilyen fejfájástól. A tünetek széles körűek, a tompa fájdalomtól az erős migrénig. A legtöbben gyógyszerrel próbálják meg fájdalmukat enyhíteni, de vannak bevált alternatív módszerek is.

Reggelizzünk teljes kiőrlésű gabonát, sovány tejterméket – Kép: sxc

Ha szeretnénk a probléma gyökerét megtalálni, érdemes életmódunkat, étrendünket is megvizsgálni. Sokunkra jellemző, hogy az állandó rohanás miatt kimarad a reggeli, és napközben sem jut idő a megfelelő étkezésre. Itt-ott bekapunk vagy elrágcsálunk valamit, és néha csak egyszer eszünk, este – nem pedig napi 3-4-szer. Az étkezésekből hiányoznak a vitaminok és az ásványi anyagok is – a magnézium hiánya például összefüggésbe hozható a feszült fejfájással is. Ráadásul sokszor nem is alszunk eleget. Életmódunk és étrendünk megváltoztatásával azonban a tünetek enyhíthetők vagy megszüntethetők. Próbáljuk ki az alábbiakat!

1. Ébredés után egy órán belül reggelizzünkteljes kiőrlésű gabonát gyümölccsel, magos pirítóst fűszeres vajjal vagy lágy tojást vajas pirítóssal – és 3-4 óránként együnk, hogy a vércukorszintet stabilizáljuk.

2. Alapozzuk az étkezéseket alacsony glikémiás indexű (GI) szénhidrátokra – mint például a rozskeksz, a teljes kiőrlésű kenyér, a teljes kiőrlésű lisztből készült tészta vagy a basmati rizs -, ezeket sovány fehérjével összekeverve, és az alacsony zsírtartalmú tejtermékekre.

10 praktika a tavaszi fáradtság ellen
A ginzeng, a rozmaring, a vörös és a Máté-tea nemcsak az agyi véráramlást javítja, hanem az agysejteket is aktiválja, fokozza a szellemi teljesítőképességet, javítja a memóriát és a koncentrációt. Napi 3-4 csésze mellett sem kell kellemetlen mellékhatással számolni.

3. Magnéziumban gazdag élelmiszereket együnk, például zöld levelű zöldségeket, dióféléket, magokat, babot és borsót.

4. Lefekvés előtt egy kis harapnivaló segíti az elalvást – a jó választásba beletartozik a zabkása, a zabkeksz alacsony zsírtartalmú sajtkrémmel tetézve, a natúr joghurt diófélékkel és banánnal.

5. Ne feledkezzünk meg a bő folyadékbevitelről sem! Legjobb, ha szűrt vizet iszunk, kávé helyett frissítőként zöld teát választunk, mert az nem okoz soha fejfájást –  a túl gyakori kávézás viszont provokálhat ilyet. Ha gyümölcslevet fogyasztunk, mindig hígítsuk fel tisztított vízzel. Szénsavas üdítőket és energiaitalokat soha ne igyunk, mert azok is provokálhatnak fejfájást, a doppingolás lecsengése után erős levertséget, és dehidrálnak (vízhajtók) is.

Ha 10 perccel korábban kelünk, elegendő idő maradhat a reggelire. A további megfelelő étrendi változtatásokkal pedig akár három hónapon belül enyhülhetnek a fejfájás kellemetlen tünetei.

Még 16-féleképpen csillapíthatod a fejfájást!
Szaggat, hasogat, tompán fáj, lüktet, villámként cikázik. Sokszor a semmiből jön, s aztán néhány óra, rosszabb esetben pár nap múltával távozik. Ugye sejted, hogy a fejfájásról beszélünk? Lássuk, mi okozhatja, s mivel enyhíthetjük, ha már kialakult? Íme 16 hatékony tipp a csillapítására!

Forrás: balaicza.hu



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!