Facebook hozzászólás
236

Négy veszélyes tévhit a táborokról

Egyre inkább közeleg az idő, amikor már nem tologathatjuk magunk előtt a problémát: hová is menjen a gyerek a nyári szünidőben? Egy gyermektáborokat összehasonlító felmérés segíthet abban, hogy táborválasztáskor elkerülhessük a legfontosabb tévhiteket, hibákat.

A gyereknek az aktív és programdús időtöltés a legjobb – Kép: Pixabay

Nem magunknak választunk kikapcsolódást, hanem a csemeténknek – ez az első, amit nem szabad elfelejtenünk a gyereknek szerintünk megfelelő táborok keresésekor. Míg a szülők többsége a napi mókuskerékből kiszakadva nyugalomra vágyik, addig a gyerekeknek nagyon is aktív, élmény- és programdús vakációs időtöltést érdemes keresni. Érdemes a táborokat földrajzi hely és/vagy pénztárca alapján is szűrni, majd a megmaradó lehetőségeket közösen átbeszélni a gyerekkel. Egyrészt meglepő választásokkal is szembesülhetünk, másrészt, ha csak mi választunk, akkor a tábori részvételt kötelezettségnek érezheti gyermekünk, ami akár elkedvetlenítheti őt – figyelmeztet a gyermektáborokat összehasonlító Taborfigyelo.hu portál, amely összegyűjtötte a legfontosabb tévhiteket, hibákat is, hogy elkerülhessük ezeket. (Egyre kevésbé népszerűek a balatoni táborok.)

Kütyüket ne!
Sok szülő vásárol a porontyoknak kis játékmasinákat, mint a régi game boyok és hasonlók. Ezekkel otthon lehet, hogy jól elvan a gyerek, de a táborban elszigeteltséget okozhat. Mivel ott nem él az otthoni „fél órát játszhatsz, és utána kikapcsoljuk” szabály, így könnyen bújhat el, zárkózhat be a gyermek a játéka világába, kizárva a többieket és persze a programokat is. Emellett nem elhanyagolható az sem, hogy ha egy ilyen eszköz elvész, vagy sérül, akkor lehet, hogy a szülő újra a zsebébe nyúlhat. Ráadásul akár komoly konfliktusforrás is lehet a kütyü, mivel a többi gyerek is jó eséllyel szeretne játszani vele, amit csemeténk nem biztos, hogy szeretne, és ez elronthatja a táborozás élményét.

A lovastáborok a legdrágábbak idén
Idén a szokásosnál is korábban megjelentek a tábori felhívások. A tavalyihoz képest nem nagyon változtak az árak, körülbelül tízezertől kilencvenezer forintig terjed az egyhetes belföldi foglalkozások ára. A legdrágábbak az ottalvós lovastáborok.

Engedjük el!
Ha vakációzni küldjük, akkor valóban engedjük is el a gyerekünket! Ne hívogassuk naponta többször a központi telefonon, a kontrollt rá kell bízni a tábori felügyelőkre. Egy idő után akár gúnyolódás célpontjává válhat emiatt a gyermek, emellett még az esetleges honvágyát is erősítheti. Sok szülő azt gondolja, hogy a hívásokra szüksége van a gyereknek, de az esetek többségében inkább a saját maguk megnyugtatására telefonálnak. Próbáljuk meg ezt normál szinten tartani, elég, ha 1-2 naponta hívjuk a gyereket.

Gyógyszergondok
Ha a gyermek bármilyen jellegű gyógyszert szed, a szülő természetesen bekészíti azt az utazócsomagba. Érdemes viszont gondolni arra, hogy a táborok nyújtotta élménytömegben még az a gyerek is elfelejtheti bevenni a szükséges tablettákat, aki otthon automatikusan, óramű pontossággal veszi be azokat. Tehát mindenképpen fel kell hívni a táboroztatók figyelmét a gyógyszerszedésre, akik rákérdeznek erre, így biztosan nem marad el a gyógyszer beszedése.

Forrás: Táborfigyelő.hu



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

1 / 3 454

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!