Facebook hozzászólás
285

Ezért vadul a gyerek!

A kisgyermekek erőszakos viselkedése inkább genetikai okokkal függhet össze, kevésbé a környezetükben látott mintákkal – derült ki a Montreali Egyetem nagyszabású ikerkutatásából.

Genetikai örökségünk okozza az agressziót – de lehet nevelni is! – Kép: Pixabay

Egypetéjű és kétpetéjű ikrek szüleivel végzett vizsgálatot Eric Lacourse kutatócsoportja, hogy értékelje és összehasonlítsa gyermekeik viselkedését, környezetét és genetikai jellemzőit. „A gének és a környezet elemzésével felfedeztük, hogy a korai genetikai tényezők döntően befolyásolják a fejlődést, nagyrészt magyarázatot adnak az erőszakos viselkedés fennmaradására és megváltozására” – idézte a Science Daily cikke nyomán a Magyar Távirati Iroda.

Ez a genetikai háttér nem jelenti azt, hogy a gyermeki agresszión nem lehet változtatni. A viselkedést magyarázó ok-okozati láncban a genetikai tényezők mindig kölcsönhatásban állhatnak a környezeti okokkal. Az elmúlt 25 év korai gyermekkorra irányuló kutatásait erősen befolyásolta a szociális tanulás elmélete, amely szerint az erőszakos viselkedést leginkább a környezet és a média által közvetített agresszív minták váltják ki.

A kora gyermekkori fizikai agressziót kutató vizsgálatokból azonban az derült ki, hogy az erőszakos viselkedés a csecsemőkorban kezdődik, csúcspontját pedig két- és négyéves kor között éri el. Ugyanakkor ezek a kutatások azt is kimutatták, hogy a környezeti hatások idővel kiegyenlítődnek, és az egész életet vizsgáló, genetikai szempontokat is figyelembe vevő vizsgálatok szerint körülbelül 50 százalékban írható a számlájukra az agresszivitás.

„Mivel a kora gyermekkori hajlamok a szülőkből és a kortársakból negatív reakciókat válthatnak ki, ezért óvatosan kell kezelni a korai testi erőszakot. Akár a szülők, akár a társak erőszakos válaszreakciói a krónikus fizikai agresszió kialakulásához is vezethetnek” – tette hozzá Lacourse.

Így gyógyítsd kíméletesen a gyerekedet!
Sűrű kézmosás, fertőtlenítés, saját evőeszköz és „ne turkáld az orrod kisfiam”! Mindezekkel megelőzhető a legtöbb betegség. De mit tegyünk, ha mégis megfázik és náthás lesz a gyerek? Gyógyszerrel nem akarjuk tömni, de óvatosságból a gyógynövényekkel sem szívesen próbálkozunk. Van néhány remek gyakorlatias tippünk a gyógyításra!


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!