Facebook hozzászólás
150

Vírusállónak bizonyult az albérletpiac a negyedik hullámban

Egyre jobban bírja a budapesti albérletpiac a koronavírushoz kapcsolódó kihívásokat.

A koronavírus negyedik hulláma eddig nem befolyásolta a budapesti albérletpiac mutatóit: az árak lassan emelkednek, és kezdenek eltűnni az egyhavi kaucióval kivehető lakások is – derül ki a Rentingo albérletkereső platform legfrissebb elemzéséből. Októberben átlagosan 149 ezer forintot kértek a bérbeadók lakásukért, ami 5,6 százalékkal magasabb a tavalyi év azonos időszakánál.

A keresleti oldalon még nagyobb a növekedés. A kiadó lakást nézők 139 ezer forintos októberi keresleti átlaga 9,3 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit. Miközben a számokra nincs jelentős hatással a negyedik hullám, a bérbeadás folyamatát jelentősen befolyásolja, hiszen mindenki törekszik a kevesebb közvetlen kontaktusra. Ez a helyzet pedig felértékeli a hirdetések hatékonyságának a szerepét.

A negyedik hullám eddig nem hozott nagy emelkedést az albérletpiac áraiban

Egyre jobban bírja a budapesti albérletpiac a koronavírushoz kapcsolódó kihívásokat. Ezt jól mutatja, hogy amíg tavaly ősszel, a második hullám kezdetén szeptemberről októberre visszaestek az átlagos albérletárak, addig a negyedik hullám nem hozott ilyen változást idén ezekben a hónapokban.

Az albérletpiac lassan reagál a negyedik hullámra (Foto: Pexels.com)

Ha pedig éves összehasonlításban nézzük az adatokat, határozott növekedést látunk. A tavaly októberi átlagos 141 ezer forintos bérleti díjjal szemben idén ugyanebben a hónapban 5,6 százalékkal többet, 149 ezer forintot kértek a bérbeadók kiadó ingatlanjukért. A keresleti oldal fizetőképessége még ennél is nagyobb mértékben, 9,3 százalékkal erősödött a tavalyi év azonos időszakához képest. A fővárosi bérlők átlagosan 139 ezer forint körüli összeget hajlandóak adni egy kiadó lakásért.

Az is a piac stabilitását mutatja, hogy kezdenek eltűnni az egyhavi kaucióval bérelhető lakások. A kiadó ingatlanok alig 7 százalékára volt ez jellemző októberben, ami rekord alacsony értéknek számít. Úgy tűnik tehát, hogy a budapesti ingatlanpiac ellenállóbbá vált a koronavírus-járvánnyal szemben. A járvány negyedik hulláma eddig legfeljebb lassította a bérletidíj-növekedést, látványos visszaesést azonban nem eredményezett. Ez nagyrészt azzal állhat összefüggésben, hogy az újabb hullám egyelőre nem járt olyan jelentős korlátozások bevezetésével, mint a korábbiak, az oktatás sem állt át online üzemmódra, és így a gazdaság sok más területéhez hasonlóan a kiadó lakások piacán is folyamatos a fizetőképes kereslet.Miközben a koronavírus újabb hulláma a keresleti és kínálati oldalakat nem, a lakáskiadás mikéntjét erősen befolyásolja.

Ezt is olvasd el:

 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!