Facebook hozzászólás
179

Szívbeteg? Állapotos? Akkor ezek tilosak!

Gyógynövények, masszázs, fényterápia – mindezek kifejezetten jó hatással vannak a szervezetünkre, enyhe és komolyabb betegségekből is kigyógyítanak. Legtöbbször azért választjuk a természetes gyógymódokat, mert nincsenek mellékhatásaik, és mert nem akarunk szintetikus szerekhez nyúlni. Ám vannak olyan helyzetek, amikor ezek is tilosak!

A masszázs az egyik legősibb gyógymód, az ember ösztönösen ráérzett, hogy a fájó testrész simogatása, nyomkodása, gyúrása enyhíti a fájdalmat, de nagyon hamar használták fáradtság ellen, rándulás kezelésére, sőt a szülés meggyorsítására és megkönnyebbítésére is. Ma az egészségesek számára tökéletes kondicionáló, frissítő, lazító eljárás, ám a betegek tüneteinek enyhítésére továbbra is használják (például a mozgásszervi betegségekre, de méregtelenítésre is kiváló).

A következő esetekben azonban nem javasolt a masszázs használata: fertőző betegségeknél, komplikált terhesség esetén és a menstruáció első két napján, akut gyulladásos betegségeknél, lázas betegség idején, előrehaladott, súlyos csontritkulás esetében, rákos megbetegedéseknél, a daganat területén, súlyos visszérproblémáknál, egyes bőrbetegségek esetén (pl.: gennyedések, nyílt sebek, fekélyek területén), fokozott vérzékenységgel járó megbetegedések esetén, különféle csont-, ízületi, izomsérülések, rándulások, ficamok heveny szakában trombózis idején.

Ám a gyógynövényekkel is vigyázni kell, főleg akkor, ha mellette valamilyen gyógyszert szedünk. Például a véralvadásgátló gyógyszerekkel nem szabad egyszerre kamillát használni, vagy nyugtatókkal együtt macskagyökeret.

Vannak olyan gyógynövények, amelyek használatakor tilos az alkoholfogyasztás (például az ökörfarkkóró) és vannak olyanok, amelyek érzékennyé tehetik a bőrt a napfényre, vagyis nem várt leégést, esetleg viszkető bőrvörösséget okozhatnak (orbáncfű, angyalgyökér, kerti ruta, petrezselyem, lestyán – utóbbi kettő gyógyteaként értendő). Számos, egyébként nagyon jó hatású növény okozhat allergiás tüneteket – például a kamilla vagy a cickafark is. Ezért először csak kis adagban próbáljuk ki a gyógynövényt, ha még nem használtuk korábban.

Egyre többen használják a köpölyözést is, az ázsiai gyógyászat egyik alapelemét. Nem véletlenül, hiszen megfázásra és izomfájdalomra is tökéletes megoldás, ám nem ajánlott fertőzések, szívgondok, magas vérnyomás, terhesség esetén. A másik ismert kínai gyógymód, a moxa is káros lehet, ha a kezelt daganatos betegségben szenved vagy gyermeket vár.

Úgyhogy mielőtt bármilyen természetes gyógymódot próbálnánk ki, kérjük ki orvosunk, gyógyszerészünk, vagy a gyógymód szakértőjének véleményét! Így elkerülhetjük az egyébként mellékhatások nélküli kezelések kellemetlen, néha veszélyes következményeit, és egyben biztonságosan élvezhetjük a természet gyógyító csodáit…





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!