Facebook hozzászólás
344

Őszi hajápolási tanácsok hajhullás ellen!

A fejünkön lévő haj, nem csak a megjelenésünk, külsőnk, jól ápoltságunk fokmérője, de nagyon fontos feladatokat is ellát. Védi, óvja a fejbőrünket a különböző káros környezeti hatásoktól, mint nap, szél, és hideg. Tükrözi testi és lelki állapotunkat, mutatja életkorunkat, táplálkozási szokásainkat, és a szervezetünkben esetlegesen fellépő vitaminhiányt.

Fontos tudni, hogy mind külső tényezők, mind belső, lelki folyamatok alakítják a hajas fejbőr állapotát. 

Külső károsító tényezők lehetnek:

Kémiai károsodás, festés, dauerolás

Napfény, ultraibolya sugárzás                                                                        

Helytelen fésülködés, hajformázás

Hőkárosító folyamatok: forró hajszárító, sütővas használata.

Helytelen táplálkozás – vitaminhiány

Lelki okai a hajhullásnak:

Stressz

Lelki traumák

Elsavasodás- a harag, a félelem és a bánat, melyek negatív érzések, mind elsavasítanak.

Egészségünk általános jó állapota nagymértékben függ a táplálkozástól és a bélműködéstől.  A belső szervek problémái megmutatkoznak hajkoronánkon. Ebben az esetben még sokat segíthetünk a helyes táplálkozással, így karbantartva emésztésünket.  Hajunk fehérjékből (a haj 90 százaléka fehérje), ásványi anyagokból áll. Ha testünk nem jut elegendő, kellően jó minőségű tápanyagokhoz, biztosak lehetünk benne, hogy hajunk, körmünk, bőrünk is tápanyaghiányos lesz. (a túl sok sem jó!) Hajhullásért felelős a zsírban gazdag étrend is. Fehérjeszükségletünket zsírban szegény forrásokból kell fedeznünk. A kevés, vagy nem megfelelő folyadékfogyasztás szintén felelős hajunk minőségéért. Ebben az esetben szervezetünk nem tud megfelelően méregteleníteni, lerakódnak a salakanyagok, nem lesz megfelelő a keringés, és a vérben lévő tápanyagok nem jutnak el a hajhagymákat építő és ellátó sejtekhez.  Így okozhat hajhullást és kopaszodást. Az A,D,E,F,H vitaminok, a jód, a vas hiánya is hajhulláshoz vezethet.

Mit ajánl a keleti orvoslás?

Az akupunktúra egy ősi kínai gyógymód, mely csak része a keleti orvoslásnak. A kezelés során, energetikailag fontos pontokba szúrnak tűket, melyekben nincs orvosság. A szúrások az energiaáramlás csatornáiban keletkezett blokkokat feloldják. A csatornákban áramló életenergiát csi-nek nevezik.  Ha a csi szabadon, akadálymentesen, blokkok nélkül tud keringeni, akkor megfelelően tudja táplálni a szerveket, szöveteket, az egész szervezetet, s így  megőrzi az egészséget.

A keleti orvoslás szerint a haj a veséhez tartozik. Ha a vese jó állapotban van, akkor a haj dús és egészséges.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!