Facebook hozzászólás
1 441

EGY GYÖNYÖRŰEN CSÚNYA NŐ TRÜKKJEI

Kleopátra, az ókor beauty influenszere

Legenda vagy valóság Kleopátra tündöklő szépsége? Tényleg tejben fürdött és volt saját parfümje? Hogyan csábított el államférfiakat, s mi volt a titka karizmatikus személyiségének?

A Nílus királynője néven is ismert VII. Kleopátra az ókori Egyiptom utolsó és egyik legismertebb uralkodója volt, s legalább 9 nyelven beszélt. Külseje önmagában véve nem volt igazán figyelemre méltó, kisugárzása mégis ellenállhatatlanná tette. Megkapó személyisége elbűvölő beszédstílussal párosult. Intelligenciája és mondanivalója megbabonázta a hallgatóságát, amivel nem csak a férfiakat babonázta meg. A nők is istenítették, úgy öltöztek, úgy viselték a hajukat, ahogyan ő.

 

Így nézhetett ki Kleopátra Kép: moly.hu

Okos nő volt, tudta, hogy nem a külső adottságok a fontosak, hanem a tálalás, a körítés. Valamint a karizma, természetesen. Így tehát gondosan kitervelte, hogyan fogja megbabonázni a számára politikai szempontból fontos férfiakat. Találkozásukkor Julius Caesar 30 évvel idősebb volt nála, ezért a fiatal Kleopátrának nem volt nehéz magába bolondítani a férfit. A legenda szerint egy gyönyörű szőnyegbe bújva csempésztette be magát Caesarhoz, a valóság azonban az, hogy Kleopátra egy ágyneműtartó zsákba bújt bele. Az uralkodónő ebben az időben a saját öccse felesége volt, ágyát azonban Caesarral osztotta meg, kapcsolatukból egy fiú született.

Marcus Antonius Kép: mult-kor.hu

Caesar halála után Antonius fontos pozícióba került, s csak Kleopátrában és Egyiptomban bízott. Megüzente neki, hogy találkozzanak. Kleopátra erre az alkalomra egy luxusbárkát építtetett. A fedélzet aranyból volt, amit gyönyörű kelmék borítottak. A hajót süllyedésig pakolták ínyenc falatokkal, szólt a zene, ment a mulatság. Így érkezett, Vénusznak öltözve a csodahajón Kleopátra a találkozóra, ahol több napig tartó pazar mulatozás vette kezdetét. Marcus Antonius talán kemény hadvezér volt, de Kleopátra társaságában hamar elgyöngült. Később ikreik születtek, aztán összeházasodtak, ami meglepő húzás volt, hiszen Antonius még házas ember volt. Antonius azonban többé sehová sem mozdult Kleopátra mellől, akivel időközben újabb gyerekük született.

KLEOPÁTRA SZÉPSÉGTRÜKKJEI

Kleopátra nem hogy nem volt klasszikus szépség, valójában úgy tűnik, hogy kifejezetten előnytelen volt az arcberendezése. A régi egyiptomiak nagy gondot fordítottak a szépségre és az ápoltságra. Főleg az uralkodók és a tehetősebb réteg tulajdonított hatalmas jelentőséget a megjelenésnek. Érthető, hogy Kleopátrának is mindennapos tevékenységei közé tartoztak a különböző szépségápolási trükkök.

Tejfürdő – valószínű, hogy a fürdőbe meleg vizet engedtek és ahhoz öntöttek hozzá egy kisebb rész szamártejet. A tejben megtalálható vitaminok és ásványi anyagok hamvassá, bársonyossá tették a bőrt és segítettek a ráncok megelőzésében is. Került a vízbe méz is, amely hatékony segítség a vízhiányos bőrnek, és látványosan gyorsítja a pattanások és hegek gyógyulását. Hidratálja a bőrt és fokozza a vérkeringés intenzitását, javítja a bőr anyagcseréjét, ezzel pedig segít, hogy a méreganyagok gyorsan és hatékonyan távozzanak el a bőrből. Ezeken kívül illóolajokat is kevertek a fürdővízhez. A léleknek is felüdülés volt az illat belélegzése.

Kleopátra arca 3D Kép: m.blog.hu

Sminkvastag szemöldökvonalat és erős szemkiemelőt használt, a kor vegyészeti ismeretei alapján azonban ezek általában ólom alapúak voltak. Antimon-szulfid volt az a fekete anyag, amellyel a szemeit, szemöldökét és szempilláit feketévé varázsolta. Egész szemhéját beborító festéket vélhetőleg pirított mandulából és sáfrányból állították elő.

Kleopátra leggyakrabban hófehér arcbőrrel jelent meg a nyilvánosság előtt. Alapozó krémet rendszeres használt, ez állati zsírból készült, amelyet fehér ásványi anyagokkal, illetve krómmal tettek még látványosabbá, s hogy arca és nyaka még fehérebbnek tűnjön, Kleopátra fehér kőport, finom krétaport is tett az alapozó fölé. Alapozója fölé vörös agyagból készült pirosítót vitt fel, amely szép bronzos hatást keltett.

Rúzsként leggyakrabban piros gyümölcsökből készített krémeket használt, amelyek élénk, erőteljes színt adtak ajkainak. Nem volt ritka a vörös agyag alkalmazása sem, a krémesítéshez pedig sokszor vörös bort vagy állati zsiradékot használtak.

Szépítkezők Kép: mult-kor.hu

Egyéb trükkökaz aloe verát már akkoriban is használták masszázsokhoz. Mézes arcpakolást antibakteriális hatása miatt használt. Almaecettel dörzsölte át az arcát, de a bőrápolási rutinjában szerepelt gyömbér, antimon, hagyma, libazsír és terpentin is. A piros foltokat, bőrhibákat rózsavízzel tüntette el. Hennával festette körmeit: így természetes vöröses színt kaptak. Borókabogyóval festette és olívaolajjal ápolta a haját. Kleopátra még a szőrtelenítésre is gondolt: uborkát és a szikimórfa levét keverte össze egy bizonyos madár összeporított csontjaival – ez volt a szőrtelenítőkrém ősi egyiptomi verziója. Kascukor pasztillákat rágott, hogy elkerülje a rossz leheletet. Szentjánoskenyérfa és illóolaj keverékéből készült golyócskákat használt, hogy megelőzze a kellemetlen testszagot. A szemeire nyugtató hatású zeller és kender keveréke került. Parfümjét pedig szakértők rekonstruálták, melynek alap összetevője a mirha lehetett. Ehhez került némi kardamom, zöld olívaolaj és egy kis fahéj.

 



Facebook hozzászólás

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!