Facebook hozzászólás
252

Kardiológus konresszus

2005. május 11. és 14. között negyvenharmadik alkalommal gyűlt össze a kardiológiai szakma Balatonfüreden a tudományág legfrissebb eredményeinek megismerésére.

 A Magyar Kardiológusok Társasága 2005-ös tudományos kongresszusán mintegy 2000 orvos vett részt, akik megismerték a szívbetegségek diagnosztikájának és kezelésének legújabb eredményeit, és lehetőségük nyílt szakmai eszmecserére, valamint a kiállító cégek standjainak megtekintésére.

A legrangosabb hazai kardiológiai konferenciára a korábbi évekhez hasonlóan idén is közel kétezer résztvevő érkezett. A május 11. és 14. között megrendezett kongresszust élénk szakmai figyelem kísérte. A kongresszus fő témái közé tartoztak az akut koronária szindróma kezelésének irányelvei, és a heveny szívizomelhalás (myocardialis infarctus) kezelésének lehetőségei beleértve a szívkatéteres tágítást, amiről „élő” bemutató zajlott hazai vezető szakemberek részvételével. A kongresszuson beszámoltak a ritmuszavarok kezelésében katéterablációval elért előrelépésekről, az infarktus kezelésében kidolgozásra kerülő egységes szempontrendszerről, a szívelégtelenség kezelésének speciális módszereiről katéterek használatával, valamint a hipertónia és más kardiovaszkuláris betegségek megelőzésének lehetőségeiről (Omega3 zsírsav, lipidcsökkentés).

A szakmai találkozón több előadás és szekció foglalkozott a különböző szívkatéterek alkalmazásával, a koszorúerek tágításának új módszereivel, melyeket összefoglalóan PCI-nek (Percutan Coronaria Interventio) neveznek. Az elmúlt években hazánkban jelentős előrelépés történt ezeknek a modern eljárásoknak az alkalmazása területén, és 2004-ben a Magyarországon végzett beavatkozások száma elérte az Európai Uniós átlagot. Míg 2000-ben csak 3230 PCI-beavatkozást hajtottak végre hazánkban, addig 2004-re ez a szám közel négyszeresére emelkedett és meghaladta a 11.400-at. Budapesten már létrejött az infarktus ügyeleti rendszer, melyet öt kardiológiai centrum alkot, és ahol 2004-ben összesen 2100, a fővárosból és az agglomerációból érkező beteget fogadtak és láttak el.

A kongresszuson ismertették a Társaság által is támogatott „Ér Gondnok” elnevezésű új programot. A programba mintegy 30 ezer veszélyeztetett beteget vonnak be, akiknél a vizeletben jelen lévő fehérjéket tesztelik. Külön szekció foglalkozott a kardiológiai rehabilitációval, az echokardiográfia új módszereivel, az experimentális kardiológiával, valamint a gyermekkardiológiával és szívsebészettel. A kongresszus keretében hemodinamikai szakasszisztenseknek is tartottak előadásokat. A kongresszus szervezői fontosnak tartották a hallgatóság véleményének megismerését is, ezért egyes előadásokon interaktív módon, szavazógép segítségével lehetett  véleményt nyilvánítani, hozzászólni az elhangzottakhoz.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!