Facebook hozzászólás
93

Budapesti Tavaszi Fesztivál

Kiállítások

Az Európai kézfogások mottóval szervezett 22. Budapesti Tavaszi Fesztivál szombati ünnepélyes megnyitójának a Szépművészeti Múzeum lesz a helyszíne, az érdeklődők a Német romantikus rajzok című kiállítást tekinthetik meg a városligeti intézményben.
A Stuttgarti Állami Galéria 19. századi gyűjteményéből válogatott anyag bemutatójával egyben megkezdődik Baden-Württemberg arcai című kulturális fesztivál októberig tartó magyarországi rendezvénysorozata.
A magyar sajtófotó 2001. évi legjobbjaiból válogatott kiállítás is szombaton nyílik, a bemutatónak ezúttal is a Néprajzi Múzeum lesz a helyszíne.
Az égbolt túlsó felén címmel – ugyancsak a fesztiváli nyitó nappal kezdődően – kortárs olasz művészeti bemutatóra várják az érdeklődőket a Műcsarnokba, a bolognai Galleria d´Arte Moderna és a városligeti intézmény közös kiállítására.
A határon túli és ottani születésű magyar festők alkotásait felvonultató tárlatnak a Gerbeaud Átrium Galéria lesz a színhelye. A Kézfogások/Határon innen és túl című kiállítás is március 16-tól tekinthető meg.
Kornis György festőművész kiállítása szintén március 16-án nyílik, a Műterem Galériában. Címe: Párizs-Bécs-Budapest.
Egy gyűjtő és gyűjteménye: Ernst Lajos és az Ernst Múzeum címmel, március 17-én nyílik kiállítás a fennállásának 90. évfordulóját idén ünneplő VI. kerületi, Nagymező utcai intézményben.
Az óbudai Textil Múzeum március 18-tól az „Euro-Paires – Angers-Budapest” című nemzetközi kortárs textilbemutatónak ad otthont.
A művészeti seregszemle látnivalóinak sorát gazdagítja Henri Cartier-Bresson fotográfiáinak kiállítása. A több mint másfélszáz kép a Magnum Fotóügynökség jóvoltából tekinthető meg március 21-től a Kortárs Művészeti Múzeum – Ludwig Múzeum Budapest várbeli épületében.
A Magyar Nemzeti Galériában, március 21-én nyíló Robert Capa: Szemtől szemben – képek a spanyolországi polgárháborúból című kiállításon a fotóriporter mintegy száznegyven felvétele tekinthető meg.
A terített asztal művészete – hírességek terítése című bemutatót március 21. és 24. között a Mezőgazdasági Múzeumban szemlélheti meg a közönség.
Nyeregbe! címmel mutatja be a csaknem százdarabos nyeregkollekcióját a Néprajzi Múzeum. A Kossuth Lajos téri gyűjteményben március 22-én nyílik a bemutató.
Balzac, az író és a dandy a címe a Petőfi Irodalmi Múzeumban március 25-tól látogatható kiállításnak.
A pénz beszél – a karikatúra ugat (euróban gondolkodva) mottót kapta a VI. Magyar Karikatúraművészeti Fesztivál kiállítása. A fricskázó rajzok március 25-től tekinthetők meg a Magyar Kultúra Alapítvány várbeli székházában.
A Budapesti Történeti Múzeum újdonságának címe: A budavári Szent György tér kincsei. A március 29-én nyíló bemutatón az e helyszínen végzett régészeti feltárások során fellelt kultúrtörténeti értékeket tárják a nagyközönség elé.

Táncművészet

A Budapesti Tavaszi Fesztivál eseményeinek sorában számos különleges produkcióval szolgálnak a szervezők a táncművészet kedvelőinek.
A programajánló szerint a Nederlands Dans Theater március 16-tól három előadást tart a Vígszínházban. A társulat a világhírű Jirí Kylián három koreográfiáját, valamint Paul Lightfoot tánckompozícióját adja elő a Szent István körúti teátrumban.
Dohnányi-táncestnek lesz a helyszíne március 18-án a Thália Színház: a Pécsi Balett előadásában az Utolsó látomás című Keveházi Gábor koreográfia, illetve a Variációk egy gyermekdalra című műre készült Seregi László koreográfia kerül színre, utóbbit a Magyar Nemzeti Balett művészei mutatják be.
A Companía Andaluza de Danza március 20-án a Thália Színházban latin táncokkal lép fel.
A korábbi évek nagy sikerű Mandarin-fesztiváljának mintájára ezúttal Carmen-koreográfiákból láthatnak egy csokorra valót az érdeklődők.
Elsőként Frenák Pál és társulata produkciója kerül színre március 21-én a Trafóban, a IX. kerületi Liliom utca 41. szám alatti Kortárs Művészetek Házában.
A szolnoki Szigligeti Színház Tánctársulatának Bodor Johanna, a Pécsi Balettnek Egerházi Attila készített Carmen-variációt, mindkettő a Thália Színházban lesz látható március 22-én.
A Győri Balett saját Carmenjével március 23-án lép fel a VI. kerületi, Nagymező utcai játszóhelyen.
A következő napon az olasz Egribiancodanza, illetve a Magyar Táncművészeti Főiskola szakmai gyakorló együttese, a Budapesti Ifjúsági Balett produkcióját tekinthetik meg az érdeklődők.
A Carmen-estek sorát a La Dance Company, Ladányi Andrea és társulatának fellépése zárja a Thália Színházban.
A Mannheimi Balett, Mozart: Requiemjére készült táncjátékkal vendégszerepel a Budapesti Tavaszi Fesztiválon. Philippe Talard koreográfiája március 26-án lesz látható a Thália Színházban.
A virrasztók című Josef Nadj, azaz Nagy József koreográfiát a Madách Színházban tűzik műsorra. A franciaországban alkotó művész együttesének produkciója március 26-án és 27-én színesíti a fesztiváli táncprogramokat.
Április 1-jén, szintén az Erzsébet körúti teátrum lesz a helyszíne a Mindenki… című LGT-táncképek előadásnak.
Az LGT-dalokra Szakály György, illetve Sárközi Gyula készített koreográfiákat, amelyeket a Magyar Állami Operaház balett-szólistáiból és táncművészeiből szerveződött KFKI Kamarabalett ad elő.

Kamarazenei estek

A Budapesti Tavaszi Fesztivál nyitó napi, március 16-i kamarazenei ajánlatai között szerepel Pepe Romero spanyol gitárművész estje a Thália Színházban.
Az andalúziai Malagában született Pepe Romero első mestere édesapja, Celedonio Romero volt. A műsorban elhangzik például Jorge Morel: Al Maestro című kompozíciója, amelyet a szerző Celedonio Romero emlékére írt.
Szakály Ágnes cimbalomestjét az Eötvös Loránd Tudományegyetem Jogi Karának dísztermében rendezik, szintén a fesztivál első napján. Közreműködik Dominkó István zongoraművész.
A tajvani Ju Percussion Group március 17-én az Olasz Kulturális Intézetben lép fel. A koncerten lesz a magyarországi bemutatója James Wood: Stoicheia című darabjának. Az esten közreműködik az Amadinda Ütőegyütes.
A 20 éves Budapesti Fúvósegyüttes az Eötvös Loránd Tudományegyetem Jogi Karának dísztermében március 20-án tart hangversenyt.
A Fazioli zongorafesztivál keretében Aldo Ciccolini estjét március 21-én a Zeneakadémián rendezik.
Muriel Chemin március 26-án az Olasz Kulturális Intézetben lép a közönség elé. A következő napon Pauk György hegedűművész és Jandó Jenő zongoraművész estjének ad otthont a VIII. kerületi Bródy Sándor utca 8. szám alatti intézmény.
A Mester és tanítvány sorozatban Vígh Andrea hárfaművész és növendékei március 22-én muzsikálnak az Óbudai Társaskörben, Onczay Csaba gordonkaművész és tanítványai pedig 25-én koncerteznek a III. kerületi, Kis Korona utca 7. szám alatti társaskörben. Gidon Kremer hegedűművész játékát március 24-én élvezheti a Zeneakadémia közönsége.
Didótól Giocondáig a címe Horváth Mária március 24-i áriaestjének, amelynek a Magyar Rádió Márványterme ad otthont. Zongorán közreműködik Vásáry Tamás.
Az Amadinda Ütőegyüttes március 26-án, a Zeneakadémián lép fel.
Az Auer Vonósnégyes március 27-én az Eötvös Loránd Tudományegyetem Jogi Karának dísztermében ad műsort. A Bartók Vonósnégyes egy nappal később ugyancsak e helyszínen tart tisztelgő koncertet Dohnányi Ernő zeneszerző születésének 125. évfordulója alkalmából.
A Budapesti Tomkins Énekegyüttes „nagyheti hangversenye” március 29-én lesz a Magyar Tudományos Akadémia Roosevelt téri dísztermében. A műsorban nagypénteki motetták, illetve Liszt Ferenc: Via Crucis című műve hangzik el.

Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!