Facebook hozzászólás
226

Ásványvíz? De milyen?

Bár a legjobb a „csapi fehér”, mégis sokan az ásványvízre esküsznek. A választék nagyon gazdag, eligazodni közöttük nem könnyű.

Milyen jótékony hatása van a rendszeres ásványvízfogyasztásnak?

Az ásványi anyagok vízben oldva ionként kerülnek szervezetünkbe. Az ásványi anyagoknak vízméregtelenítő hatásuk van, s az emésztőrendszerre és az anyagcserére is kedvezően hat.

Miért kell vigyázni a magas nátriumtartalmú vizekkel?

A nátrium (Na) egyedüli pozitív hatása, hogy segíti a glükóz felszívódását. Túlzott fogyasztása azonban megterheli a vesét, valamint magas vérnyomást, illetve ödémát okozhat, mivel nagyobb mennyiségben a szervezetbe jutva növeli a keringő vér térfogatát. Éppen ezért napi 2000 mg-nál nem tanácsos többet fogyasztani belőle.

A szénsavas vagy a szénsavmentes ásványvíz az egészségesebb?

A szénsav a szén-dioxid vízben oldott változata. Kis mennyiségben serkenti a vesék kiválasztó tevékenységét, ezzel gátolva a vesekőképződést. Üdítő helyett frissítőként kiváló egy pohár citromos szénsavas ásványvíz. Rendszeres fogyasztása azonban gyomorsav-túltengéshez, puffadáshoz és csontritkuláshoz is vezethet, mivel kalciumot von el a csontokból.

Árthat-e a túl sok ásványvíz ivás?

A víz sosem árt! Egészséges táplálkozás és életvitel mellett akármennyi fogyasztható belőle. Arra azonban ügyeljen, hogy mindig igényeinek és egészségi állapotának megfelelő ásványvizet válasszon.

Miért egészségesek a magas magnézium- és kalciumtartalmú vizek?

A magnézium (Mg) a szív és érrendszer, az izmok, a máj és az idegrendszer sejtjeinek felépítésében játszik fontos szerepet. Naponta 300-350 mg-ra van belőle szüksége a szervezetünknek. A kalcium (Ca) nélkülözhetetlen a véralvadáshoz, a csontképzéshez, és az idegrendszer szabályozásához, de gyulladáscsökkentő hatásáról is ismert. Naponta 800-1000 mg szükséges belőle.

Okozhat hasmenést az ásványvíz?

A szulfát hashajtó hatása miatt nem tanácsos a maximális 200 mg/liternyi mennyiséget túllépni – hacsak nem hashajtó céljából vásárol vizet. Sajnos előfordulhat, hogy a szénsavmentes ásványvízben – a szén-dioxid fertőtlenítő hatása hiányában – túl sok baktérium marad. Ezek a csírák azonban legrosszabb esetben is csak enyhe hasmenést okozhatnak. Hogy ezt elkerülje, a felbontott palackot tartsa hűtőben, és lehetőleg egy napon belül fogyassza el.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!