Facebook hozzászólás
111

Egy hatékony és biztos tipp az allergia és az asztma ellen!

Az allergiaellenes készítményeket lefekvés előtt, az asztmagyógyszereket pedig késő délután vegye be! – javasolják neves allergológusok.

Testünk különbözőképpen viselkedik a különböző napszakokban” – jegyezte meg Dr. Richard Martin, a denveri Nemzeti Zsidó Orvosi és Kutató Központ tüdőgyógyászati részlegének vezetője. A szakember szerint az úgynevezett cirkadián (napszaki) ritmus hatással van az allergiára és az asztmára is.

Dr. Martin szerint a szénanátha tünetei – szemkönnyezés, orrfolyás, tüsszögés – a reggeli órákban tetőznek. Ha a 24 órán át ható allergiaellenes gyógyszert a páciens lefekvés előtt veszi be, akkor pont reggelre lesz a legerősebb a hatása, amikor a legnagyobb szükség van rá.

Az asztma tünetei azonban hajnali négykor a legsúlyosabbak” – mondta Dr. Martin. A súlyos asztmában szenvedő betegek, akik szájon át adagolt szteroidot kapnak, a gyógyszert legjobb, ha délután háromkor veszik be. A kevésbé súlyos asztmában szenvedők, szteroidinhalálókat (spray) használnak. Ezek a gyógyszerek Martin szerint hajnali 3 és fél 6 között hatnak leginkább.

Dr. Martin időzítéses módszere maximalizálná az allergia- és asztmagyógyszerek hatékonyságát, ha az emberek ténylegesen minden nap használnák őket” – mondta el William E. Berger, a Kalifornia Egyetem orvos professzora, az Amerikai Allergia, Asztma és Immunológia Társaság korábbi elnöke.

Nem túl ésszerű azonban azt feltételezni, hogy az emberek, akiknek olyan megelőzésre való gyógyszereket kell szedni, mint az inhalációs szteroid, délután 3 és fél 6 között fogják bevenni azt.” – mondta Berger – „A döntő többség akkor fogja bevenni – ha beveszi egyáltalán – amikor eszébe jut.”

Az is aggodalomra ad okot Berger és a többi allergológus szemében, hogy ezeket a megelőző gyógyszereket akkor kell szedni, amikor a beteg jól érzi magát – még a tünetek megjelenése előtt. Ha a gyógyszer hat, akkor a betegek jól érzik magukat, így nehezebb emlékezniük arra, hogy be kell venniük a napi adagjukat.

Jelentős teljesítmény rávenni a betegeket, hogy bevegyék a gyógyszereiket, amikor nincsenek tüneteik” – mondta Berger. „Az a baj, hogy ha azt mondják egy elfoglalt embernek, hogy egy kényelmetlen időben vegye be a gyógyszerét, akkor előfordulhat, hogy egyáltalán nem veszi be.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!