Facebook hozzászólás
232

Mi legyen sportsérülés után? Megmondjuk!

A rendszeresen sportolóknál gyakran előfordulnak kisebb-nagyobb sérülések. Szerencsére legtöbbször múló fájdalomról van szó, ami egy kis pihenéssel helyrejön, ám vannak olyan esetek, amikor az otthoni kezelés nem elég. Hogy miként lehet orvosolni a sportsérüléseket, arról most a szakember tájékoztat.

A sportsérüléseknek számtalan formája főleg két típusra osztható: lehetnek lágyrész, illetve csont jellegűek. A sportolóknál a legnagyobb gondot a visszatérő, illetve a tartós fájdalmak jelentik – jellemzően ezek egy-egy komolyabb sérülés után keletkeznek –, hiszen a nagyfokú fájdalom, illetve az esetleges mozgáskorlátozottság miatt az illető nemcsak az edzéseket nem tudja folytatni, de ez a hétköznapjait is jelentősen befolyásolja.

Aktívaknak lelkileg megterhelő a  pihentetés – Kép: sxc

A legtöbb embernek, aki korábban igazán aktív életet élt, lelkileg is megterhelő a fájó testrész megfelelő ideig tartó pihentetése. Sokan épp ott rontják el, hogy sérülten újra pályára állnak, ami csak tovább fokozza a kialakult problémát, és nehezíti a további kezelést. Éppen ezért, ha valaki hasonló  problémával küzd, először mindig kérdezze meg a kezelőorvosát, hogy ő mennyire ajánlja a további sportolást, vagy a sérülnek inkább ágynyugalomra, esetleg pihentető sínre vagy másféle kezelésre van szüksége.

Ha valaki komolyabb sérülést szerzett, az általában orvosi kezelést, legrosszabb esetben műtétet igényel. Hogy mire van szüksége az illetőnek, azt leggyakrabban valamilyen képalkotó vizsgálattal (MRI, RTG) döntik el. Szerencsés esetben a drasztikusabb beavatkozás elkerülhető, viszont ilyenkor a megfelelő kúraszerű terápia elengedhetetlen. Dr. Váradi Éva,a Fájdalomközpont főorvosa, az aktív fájdalomcsillapítás specialistája szerint lézeres, illetve gunakezelés a lágyrész sérüléseinél remekül alkalmazható, és akár már az első alkalom után jelentős javulást hozhat.

A mielőbbi hatás érdekében a gyógytorna is hozzájárulhat a gyorsabb felépüléshez, így érdemes minden terápiát kiegészíteni vele.

Focibajokság!
KKV Foci Liga elnevezéssel országos, felmenő rendszerű, férfi kispályás labdarúgó tornasorozat indul útjára május 11-én, elsősorban kis- és középvállalkozások csapatai részére. Részleteket itt olvashatsz…

Vannak olyan sportágak, ahol engedélyezik a kineziológiai tapasz használatát – akár még versenyzés alatt is –, ami szakszerű felhelyezéssel tökéletesen megtámasztja az adott részt, valamint hatására gyorsabban regenerálódik a sérült terület, mivel segíti a nyirokfolyadék áramlását.

Fontos tudni, hogy a csontsérüléseket elsősorban traumatológus-ortopéd szakorvos, esetleg sportorvos látja el, az említett terápiák inkább kiegészítő kezelésként alkalmazhatók.

Nem félünk az extrém sportoktól
A magyar lakosság közel 40 százaléka próbálna ki valamilyen különösen veszélyes sportot, a merészebbek körében a legvonzóbb az ejtőernyős ugrás és a siklórepülés, de sokan vállalnák be a bungee jumpingot és a vadvízi evezést is. Sokan nem tudják, de az extrémsport-balesetek utáni hazai kórházi kezelést – a sürgősségi ellátást kivéve – nem állja az állami társadalombiztosítás.

Forrás: Fájdalomközpont



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Milyen vászonképet adjak ajándékba?

Születésnapok, névnapok, diplomaosztók, karácsony vagy évforduló – ha egyedi ajándékkal szeretnél kedveskedni…

Penész megszüntetése páramentesítővel

Amikor légszennyezettségről beszélünk, elsősorban a kipufogógázra, az üvegházhatású szennyező anyagokra, a füstölgő…
1 / 3 453

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!