Facebook hozzászólás
635

Különlegesen fűszerzett Joghurtos pulykamell

Hozzávalók 4-6 személyre:1kg filézett pulykamell, 50 dkg salátauborka, 20 dkg póréhagyma, 1-1 sárga és piros színű paprika, 2,5 dl joghurt,1,2 dl forró húsleves (leveskockából, 5 evőkanál napraforgóolaj, 1 csokor turbolya vagy petrezselyem, 2 gerezd fokhagyma, fél teáskanál só, 2 késhegynyi frissen őrölt fekete bors.

Elkészítése:

Előkészítési idő: 40 perc
Sütési idő: 45 perc

A pulykamellet megmossuk, leszárítjuk. A megtisztított fokhagymát összetörjük, majd a sóval és a borssal egy evőkanál olajban elkeverjük. A húst a fűszeres olajjal bekenjük, majd 30 percig a hűtőben pihentetjük. A sütőt 200 fokra előmelegítjük. A póréhagyma világos zöld leveleit valamint a gyökérrészét eltávolítjuk, majd a fehér hagymatestet megmossuk, és egy cm széles szeletekre vágjuk. A zöldpaprikát kicsumázzuk, megmossuk és feldaraboljuk. Az uborkát meghámozzuk, félbevágjuk, és vékonyan felszeleteljük. A turbolyát megmossuk, lecsöpögtetjük, és finomra vágjuk.

A megmaradt olajat felforrósítjuk. A pulykamellet belefektetjük egy tepsibe, ráöntjük a forró olajat, és a sütő középső részében 30 percig sütjük, majd a póréhagymát és a zöldpaprikát a pulykahúshoz tesszük, ráöntjük a forró húslevest, és további tíz percig pároljuk. Végül az uborkát is hozzáadjuk, és további 5 percig együtt pároljuk.

Ezután a pulykamellet jó éles késsel felszeleteljük, a zöldséget kivesszük a tepsiből, előmelegített tálra tesszük, majd elrendezzük rajta a pulykaszeleteket is, és a már kikapcsolt, de még forró sütőben melegen tartjuk. A pecsenyelevet összekeverjük a joghurttal, mártásos csészébe töltjük, meghintjük turbolyával, és a pecsenyéhez tálaljuk.

Turbolya?

A kerti turbolya őshazája a Közel-Kelet és Európa délkeleti része. Európában és így hazánkban is a rómaiak honosították meg. A francia és a belga konyha jellegzetes fűszere. Közeli rokona a petrezselyemnek, az ánizséra emlékeztető finom aromája van. A hagyományos fűszerkeverék alkotója, de tojásételeket, leveseket, krumplisalátát, salátaönteteket, szószokat, fűszervajakat ízesíthetünk vele. Finom ízt ad a csirke-, tyúk- vagy báránysültnek is. Kora tavaszi zsenge leveleiből salátát vagy levest is készíthetünk. A főzés legvégén, apróra vágva adjuk az ételhez, mert hamar elveszti aromáját. (forrás: www.terebess.hu)

Én imádom.

Jó étvágyat!



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

1 / 3 454

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

GASZTRO

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!