Facebook hozzászólás
2 630

Ebben az életben, semmi sem véletlen…!

A véletlen beleavatkozik az életünkbe, összezavarja azt, felborítja a terveinket, váratlan fordulatokat, sorscsapásokat és csodálatos találkozásokat idéz elő. Azt mondod, hogy véletlenek márpedig nincsenek!? Vagy véletlenül mégis vannak?

Mit is jelent a véletlen?

E jelenségről akkor beszélhetünk, ha valamilyen külső és egy belső esemény „véletlenül” egybeesik. Más szavakkal olyan különös, kölcsönös függőségi kapcsolat van két esemény között, amely hétköznapi életünkben a „véletlen”-t az egyidejűség kifejezésére kezdtük el használni. Ha két történés nagyjából ugyanabban a pillanatban történik, akkor beszélünk egyidejűségről. A leírt jelenségeken túl – tér, idő, okság –, van egy negyedik jelenség is: a szinkronicitás.A megfigyelő számára teljesen nyilvánvaló, az ok-okozat elvével azonban képtelenség megmagyarázni. . fejtegeti a jelenséget Bende Katalin tanácsadó szakpszichológus a pszichológuskereső oldal egyik cikkében.

Kép: design-dautore.com
Kép: design-dautore.com

Jung egyik elmélete szerint a belső és a külső világ között valamiféle rejtélyes kapcsolatnak kell fennállnia, ami által a külvilág eseményei befolyásolják belső világunk történéseit és fordítva. Meggyőződése, hogy a véletlenek értelmesek, továbbviszik az embereket az életútjukon, megfigyelte, hogy a szinkronicitás gyakran az élet olyan átmeneti szakaszaiban fordul elő, amikor az illető személy érzelmileg erősen érintett.

Ezek a jelenségek megfigyelhetők az élet-halál kérdéseinél, a szerelemben, a születésben…

  • Ilyen esemény lehet, amikor valaki távozik az élők sorából, és lakószobájának órája megáll a halál pillanatában. Vagy az ember megbetegedésével egy időben beteg lesz hűséges kutyája is.
  • Egyesek úgy vélik, hogy a szinkronicitás akkor válik megtapasztalhatóvá, mikor két ember között szoros kötelék alakul ki. Amikor a szerelmesek ugyanazt álmodják, vagy barátok egy pillanatban gondolnak a másikra, és nyúlnak a telefonért…
  • …vagy akár az,  amikor valaki egy autópályán a véletlen arányhoz képest sokkal több piros autót észlel áthaladni, vagy okságilag szintén zavarba ejtő példa, amikor egy televízió csatornáit váltogatva különböző műsorokban szinte ugyanaz a mondat ismétlődik.

A szinkronicitás nem csak „véletlen” egybeesést jelent, hanem különös jelentéssel is bír annak számára, akivel ez az esemény történik. Ezeknek a különleges véletleneknek csak az azt átélő ember számára van jelentőségük, és nagyon szubjektívek.

Jung hangoztatta, hogy a szinkronicitás a világmindenség működési elve, amely független az ok-okozati összefüggésektől: olyan törvény, melynek működése az embert a tudatosság kiteljesedése felé segíti.

Nem sok olyan ember él, aki életére visszatekintve észre ne venné a véletlenszerű események sorozatát, amelyek jelenlegi életpályájára, házastársához, barátaihoz és egyéb kapcsolataihoz vezették, amelyek megteremtették élete jelenlegi alapjait. Sokkal nehezebb olyankor észrevenni ezeket az életeseményeket, amikor megtörténnek.

A szinkronisztikus események mindig személyesek, ezért a személy csak maga jöhet rá, hogy milyen üzenetet hordoznak.

Kép: Pixabay
Kép: Pixabay

Elsősorban arra használhatjuk az egybeeséseket, hogy megbizonyosodjunk arról, hogy a jó úton haladunk, és jókor, jó helyen vagyunk az életben.
A szinkronicitás lehetőséget kínál arra, hogy eltűnődjünk az élet értelmén. Ha figyelemre méltó eseményekkel találkozunk, akkor rákérdezünk a jelentőségükre, és a külső világ történéseit saját belső világunk folyamataival összekapcsolva segítségre lelhetünk. Valami olyasmi történik velünk, amit először nem tudunk hová tenni.

 

  • Ha azonban nyitottak vagyunk, akkor a véletlenek ráirányítják a figyelmünket olyasmikre, amiket addig nem vettünk észre. A szinkronicitást ebben az értelemben értelmezhetjük a külvilágból érkező segítségként a fejlődésünkhöz.
  • Ha bizonyos témák sorozatosan felbukkannak az életünkben, keresni fogjuk az értelmüket. Ilyenkor az a feladatunk, hogy megértsük életünk történéseit, és besoroljuk őket életünk folyamatába.

A szinkronicitások gyakrabban történnek olyan emberekkel, akik pszichospirituális átalakuláson mennek át, és újjászületve más értékrendszer szerint kezdenek élni, kevesebb erőfeszítéssel, intenzívebben és nagyobb örömmel tudnak a jelenben élni.

Hogyan találjuk meg az igazit?
Azt a bizonyos kisugárzást keressük mindannyian, ami levesz a lábunkról. Nehéz megfogalmazni, hogy ez mit takar, és talán éppen ezért nehéz ráakadnunk is, De ha tudjuk, hogy milyen párt szeretnénk magunknak, akkor meg is találjuk. Előbb vagy utóbb.


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Milyen vászonképet adjak ajándékba?

Születésnapok, névnapok, diplomaosztók, karácsony vagy évforduló – ha egyedi ajándékkal szeretnél kedveskedni…

Penész megszüntetése páramentesítővel

Amikor légszennyezettségről beszélünk, elsősorban a kipufogógázra, az üvegházhatású szennyező anyagokra, a füstölgő…
1 / 3 453

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!