Facebook hozzászólás
3 029

5 érv az őszinteség mellett

Kegyes hazugság mondogatjuk sokszor, pedig ha a mélyére nézünk a dolgoknak kiderül valójában magunkat akarjuk kímélni. Mitől is? Pillanatnyi kellemetlenségtől, cserébe hosszas hazudozást vállalva. Megéri?

1. Apróságok

Kis dolgokban hazudni felesleges, hiszen nincs jelentőségük. Csak hitelességünket, szavahihetőségünket tesszük kockára minimális nyereségért. Bevalllani, hogy például elfelejtettünk valamit sokkal kisebbpresztízsveszteség, mintha utóbb kiderül a kifogás, amivel előálltunk hamis volt.

 

2. Nagy dolgok

Az élet igazán nagy és fontos kérdéseiben hazudni értelmetlen. Ha valamit nem akarunk, valakit nem szeretünk, annak vállalásán jobb túlesni mielőbb. Ilyenkor a hazudozás csak időőhúzás és később még nehezebb lesz felvállalni az igazságot, de titkolni is. A  fontos dolgok úgyis kiderülnek.

3. Stresszes hazudni

A lebukástól való félelem még a legelszántabb csalókat is stresszeli, hát még azokat, akik nem ebből élnek! Az állandó feszültség nem tesz jót idegeinknek és egészségünknek sem. Ezt is érdemes szem előtt tartani mielőtt belekezdenénk egy kitalált történet megkonstruálásába.

 

4. Hazugságspirál

Számos vígjáték épül erre, mikor egyik hazugság alátámasztása hozza a másikat. Így egyre több és gyakran egyre vadabb sztorik kerekednek. Ráadásul minél magasabbra húzzuk a kamuból épült falat, annál több a repedés rajta. És ki bír sok-sok kitalációt fejben tartani?

 

5. Kölcsönösség

Aki hazudik az szégyenli magát, hogy ezt enyhítse feltételezi arról, akinek hazudik, hogy ő sem őszinte. Ezzel bármilyen kapcsolatot, legyen az baráti, szerelmi vagy kollegiális, meg lehet mérgezni. Hiszen a gyanakvás és a sumákolás megöli a mindennapok harmóniáját.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!