Facebook hozzászólás
333

Így kezeld a megfázást gyógyszerek nélkül!

Láz, légúti tünetek,izomfájdalmak, herpesz és társai, – kellemetlen tünetei és következményei a megfázásnak, melyekre hajlamosak vagyunk azonnal gyógyszereket bekapkodni. Pedig felesleges, mert nagyon gyorsan képesek homeopátiás szerekre is javulni…

A homeopátiás szerek szakembere Dr. Balaicza Erika ad segítséget a kellemetlen tünetek kezelésére.

Kép: balaicza.hu

A hidegrázás vagy borzongás és magas láz esetén Aconitumot D12 vagy D30 potenciálban javasolhatunk, ha izzadás nélkül jelentkezik a láz. Az Aconitumra jellemző még, hogy nyugtalan, szorongó a beteg, az arca kipirult, bőre száraz, erős szívdobogásra és szomjúságra panaszkodik.

Ha a magas lázas betegnél megjelenik az izzadás, akkor Belladonnát adjunk D12 vagy D30 potenciálban. A Belladonna jellegzetessége az izzadás mellett a bőr forrósága, a nyálkahártyák szárazsága, az erős szomjúság vagy éppen a szomjúság hiánya, és a levert, nyugtalan beteg állapota rosszabbodik fényre, zajra és érintéstől. Pupillája tág, szeme fényre érzékenyek. Torka száraz és forró, főleg éjszaka erős köhögési rohamokkal küzd.

Ha a fejfájás hidegrázással, reszketéssel, verejtékezéssel, fáradtsággal, izomfájdalommal és izomlázzal jár, és a szomjúság hiányzik, a Gelsemium D12 vagy D30 -as hígítása alkalmazható. Enyhíti a látászavarral járó fejfájást és a félig csukott szemhéjak gyengeségét.

Ha hasogató csont- és ízületi fájdalmakkal jelentkezik a betegség, és feltűnő tünetként megjelenik a szemgolyók fájdalmassága, valamint a hideg víz kívánása, az Eupatoriumperfoliatum D12 vagy 30-as hígítása segíthet.

Ha a láz heves szomjúságérzettel és mozgásra enyhülő izomfájdalommal párosul, Rhus toxicodendront szedjünk D12 vagy D30 potenciálban. A Rhus toxicodendron feltűnő jellegzetessége még az ajakherpesz és néha a csalánkiütés megjelenése a bőrön. A beteg folyton izeg-mozog, nyugtalan, kívánja a meleget, borzong, és köhög, mihelyt kitakarózik. Jellegzetes a nyelv hegyének háromszög alakú pirossága.

A lázas mogorva, elutasító influenzás betegnél korán megjelenhet az ajakherpesz Natrium muriaticum állapotban is. A betegség kialakulását megelőzheti, vagy a tüneteket rosszabbíthatja a szellemi megerőltetés, a kifáradás és az alváshiány. Heves, görcsös tüsszögés, híg orrváladék jellemző a betegre, aki mindenféle vigasztalást visszautasít.

Ha a lázas, mozdulatlanul fekvő beteg ingerlékeny és nyugalomra vágyik, miközben száraz, fájdalmas köhögése a legkisebb mozgásra is rosszabbodik, és erősödik minden köhögés, minden légvétel, beszéd vagy nyelés alkalmával, a torka nagyon száraz és egyszerre nagy mennyiségű hideg vizet iszik, Bryoniát adhatunk D6-os potenciálban.

Vigyázz, a nem múló köhögés komoly bajt jelenthet!
Már rég kikecmeregtél az influenzából, és még mindig köhögsz? Akkor jobb, ha orvoshoz fordulsz! Könnyen lehet, hogy az elhúzódó köhögés hörghurutot jelez.

A hasonlóan ingerlékeny betegnek, ha borzong, fejfájásra és torokfájásra panaszkodik, nappal folyik az orra, éjjel viszont dugul, szemei könnyeznek, sokat tüsszög, főleg reggelente és hideg hatására, és a betegsége nagy italozás vagy érzelmi stressz után alakul ki, adjunk Nux vomica D6 vagy D12 hígításban.

Ha a láz nem emelkedik 38,5 fok fölé, gondoljunk a Ferrum phoshoricumra és adjuk D6 vagy D12 hígításban. Megerősíti ezt a szert, ha a beteg vérszegény, gyenge, orrvérzésre hajlamos, fülfájása és száraz köhögése jelentkezik.

Láz és általános tünetek mellett megjelenő, jellegzetes légúti tünetek esetén, ha száraz nyálkahártyákon érzett torokkaparással, torokfájással jelentkezik, javasolható a Homeogene 9 komplex készítmény. A száraz és forró torokra a Belladonna, vagy a száraz köhögésre a Bryonia D12-es hígítása.

A forró torok érzetével járó gyulladásra, ha a beteg gombócérzetre is panaszkodik, és a fájdalom jellemzően a fülek felé sugárzik, miközben lepedékes a nyelve és sötétvörös a torok nyálkahártyája, adhatunk Phytolacca D12-őt. Jellemző erre a szerre a kisízületek, a kéz- és a láb ízületeinek fájdalma.

Maró, vizes nátha, tüsszögés esetén az Eupatorium perfoliatum D6-ban adható, ha a maró náthától kisebesedik a beteg orrnyílása vagy szájszöglete.

A Gelsemiumra jellemzően dugult orrból a maró nátha úgy folyik, mintha forró víz volna. A mellkasban megjelenő, szegycsont mögötti csiklandozó irritációval kísért száraz köhögés a Rhus toxicodendron tünete. Ha a vírusfertőzéshez nagyon gyorsan görcsös köhögés, sárga orrváladékozás és gennyes torokgyulladás társul, kifejezett gyengeségérzettel, a Sulfur iodatum D6 vagy 12-es hígításából adjunk.

A  Drosera D6 vagy 12-es hígításban a vírus által kiváltott, ugató köhögés szere, amely rekedtséggel és torokkaparás-érzettel jár. A Dulcamara a dugult orr, vizes orrváladék, heves tüsszögés, szemhéjduzzanat jellemző. A beteg jobban érzi magát zárt helyiségben. Szorítást érez a mellkasában és rekedtséggel járó köhögés kínozhatja.(Forrás: balaicza.hu)



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!