Facebook hozzászólás
234

Hogyan válasszunk kivitelezőt?

Egy felújított lakás mindig jobb életminőséget jelent. A pénzünk viszont általában kevés, ezért mérlegelni kell, hogy belevágjunk-e egy felújításba, és kit bízzunk meg a munkával. Ebben próbálunk segíteni néhány jó tanáccsal.

Kép:Pixabay

A felújításnál az első dilemma az, hogy egyáltalán belevágjunk-e. Érdemes a dolgot alaposan megfontolni, mert rosszul járhatunk egy elhamarkodott döntéssel. Balla Ákos, a Balla Ingatlanirodák vezetője szerint a következő szempontokat érdemes figyelembe venni.

Megéri-e felújítani?

Egyrészt, ha egy ingatlant bérbe szeretnénk adni, akkor csak a legszükségesebb felújítási munkálatokat végezzük el rajta, elsősorban gépészeti berendezéseit tegyük működőképessé. Ennél többet azonban ne ruházzunk be, mert azok a milliók, melyeket az ingatlanra költünk, nem fognak megtérülni a bérleti díjból, ráadásul, amikor a bérlők kiköltöznek, megint fel kell újítanunk a lakást.

Szintén nem érdemes nagyszabású munkálatokba belevágni, ha csak néhány évet szeretnénk eltölteni egy lakásban – az más kérdés, hogy ilyen esetben lakást venni sem nagyon érdemes -, hiszen azt az összeget, amit beruházunk, nem tudjuk realizálni az értékesítésnél.

Az egyetlen eset, amikor megéri pénzt fektetni az ingatlanba, amikor hosszú távra tervezzük benne az életünket. Ilyenkor jó, ha minden passzol, működik, s minden részlet a mi ízlésünket tükrözi, mivel ez kihat az életminőségünkre.

Kit választanál?

Ha belevágunk a felújításba, akkor ahhoz szakembereket kell keresni. Az alapvető kérdés, hogy generálkivitelezőt bízzunk meg, vagy mi magunk hangoljuk össze a munkálatokat. Előbbi körülbelül 10 százalékkal drágább megoldás, ugyanakkor nehéz terhet vesz le a vállunkról, nem kell napi több órát szervezéssel, megbeszélésekkel töltenünk. A végeredmény azonban nem lesz ennyivel drágább, mert a szervezetlenségből és a tapasztalatlanságunkból fakadóan elkövetett hibák akár jelentősen csökkentik a különbséget. Egy generálkivitelező megbízása ugyanakkor nem jelenti azt, hogy ne kellene rendszeresen ellenőrizni, vagy hogy a munka minősége jobb lesz.

A munka minőségét a gondos kiválasztás, valamint a jótállás fogja garantálni. Szakembert választani lehet hirdetési újságokból, vagy ismerősök ajánlásai alapján. Utóbbi referenciát is jelent egyben, ráadásul ismerősünknél megtekinthetjük azt a munkát, amit az adott szakember elvégzett. Ez kicsit nehezebben megy olyan esetben, ha egy ismeretlen számot hívunk fel egy villanyoszlopra ragasztott cetliről, s a mestert rá kell beszélni, hogy mégis hadd nézzük meg, milyen minőségben dolgozik. Legyünk nagyon körültekintőek és türelmesek a kiválasztásnál, mert súlyos százezrek és hetekig, hónapokig tartó idegeskedés a tét.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

1 / 3 454

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!