Facebook hozzászólás
6 402

Gyógyítsd magad! 13 praktika labilis vérkeringésre!

Vérnyomás-ingadozás, szédülés, fül- és fejzúgás, tompa és kábult fejfájás, jéghideg kezek és lábak, bedagadt bokák. Ismerős? Mindezek együtt, de külön-külön is azt jelzik, hogy labilis a vérkeringésed! Ám egyszerű praktikákkal könnyen segíthetsz magadon. Összegyűjtöttük őket!

A keringési zavarok bármelyik évszakban okozhatnak kellemetlen problémákat. Ha valakinek kezdődő vagy előrehaladott érelmeszesedése van, sokszor nehezebben viseli a meleget és a frontváltozásokat. A következő egyszerű praktikákkal sokat segíthetünk magunkon!

Naponta, másnaponta legalább egy órát sportoljunk! – Kép: Pixabay

● Mindennap végezzünk váltott zuhanyt (a végén mindig hideg zuhannyal fejezzük be)! Hetente egyszer pedig feltétlenül menjünk el szaunába, mert ezzel jól megdolgoztatjuk az ereinket.

● Naponta, másnaponta legalább egy órát sportoljunk: sétáljunk, ússzunk, biciklizzünk…

● Gondoskodjunk a bő folyadékbevitelről – különösen nyáron –, hogy a vér elég híg legyen, és könnyebben tudjon keringeni, illetve eljuthasson a legkisebb erekbe is. Ezzel javul a szövetek oxigénellátása, a sejtek anyagcseréje és a szervezet salakanyag-eltávolítása is.

● Fogyasszunk rendszeresen fokhagymát, vöröshagymát – az érzékenyebb gyomrúak esetleg kapszulaként. Csökkenti az érelmeszesedési hajlamot a mértékletes vörösborfogyasztás is, vagy a belőle készült kivonatot tartalmazó készítmények.

● Időszakonként tartsunk vitaminkúrát is, hiszen a B-vitaminok, a C-vitamin, a Q10-vitamin nagy fokban védik az ereket, és támogatják a szívműködést.

● A magnézium, a kálium, a cink és a szelén elengedhetetlenek a jó keringés számára. Együnk több olajos magvat, zöld színű zöldséget!

● Hetente legalább egy lénapot iktassunk be! Leghasznosabb persze az évenként egyszer-kétszer elvégzett 1–3 hetes gyógyböjt, orvosi vezetés mellett. De a heti egyszeri tehermentesítés is sokat segít a keringésnek.

A lábdagadást legjobban lábtornával, váltott lábfürdővel,illetve a lábak felpolcolásával tudjuk enyhíteni. Rengeteget segíthet a láb nyirokmasszázsa is, mert fokozza az erek tónusát, és serkenti a szövetnedvek, az ödéma kiürülését. Ha nincs lehetőségünk nyirokmasszázsra, legalább végezzünk esténként egy alulról felfelé haladó száraz ledörzsölést. Nagyon hatásos a spirálgimnasztika is, mert a kellemes lazító masszázst követő tornagyakorlatok fokozzák a keringést, meggyorsítják az ödémák felszívódását.

Zúg a füled? Lehet, hogy ezért!
A fülzúgás megközelítőleg félmillió ember életét keseríti meg hazánkban. A betegség hosszú távon nagymértékben befolyásolja az életminőséget: alvásproblémákhoz, depresszióhoz és tartós fáradtsághoz is vezethet.

● A gyógynövények közül a galagonyát, a kökényvirágot, a szúrós gyöngyajakot, az orbáncfüvet és a gingkót ajánljuk. Az utóbbit csak tabletta vagy infúzió formájában lehet hatásosan felhasználni. Ám ez a fülzúgás és a szédülés egyik legkiválóbb ellenszere is!

● Segíthet még a lycopin (a paradicsom festékanyaga), a béta-karotin (sárgás, narancsos zöldségek, gyümölcsök) és a lecitin (szója) is az érfal védelmében.

● Semmiképp ne próbáljuk feketekávéval rendezni a vérnyomásunkat! A kávé – ellentétben a közhiedelemmel – nem emeli a vérnyomást, csak az azzal járó tompultságot mérsékeli. Ugyanakkor erősen megdobogtatja a szívet, akár ritmuszavart is előidézhet, néhol szűkíti az ereket, s ezzel ott rontja a keringést, továbbá fokozza a stressz-szintet és azzal járó kellemetlen tüneteket.

● A véroxigenizálás és az ózonkezelés ragyogó keringésrendező eljárás. Ilyenkor javul a vér oxigéntelítettsége, tágulnak az erek, nő a sejtek oxigénfelvétele, és fokozódik az anyagcsere. A kúraszerű és fenntartó kezelések nemcsak az érelmeszesedés előrehaladását csökkentik, hanem a meglevő elváltozásokat is képesek részben rendezni. Ennek köszönhetően komolyabb érszűkületek is kezelhetők vele.

● Az akupresszúra, az akupresszúrás masszázs és az akupunktúra szintén sokat javíthat, hiszen segít kiegyensúlyozni azokat az energetikai zavarokat, amelyek egyes szervekben a vér feltorlódását, másokban annak hiányát, illetve a vérnyomás-ingadozást idézik elő.

Ha azonban mindezekkel sem tudunk eredményt elérni, feltétlen forduljunk orvoshoz. Meglevő gyógyszerek szedését pedig önhatalmúlag semmiképpen se hagyjuk el! (Forrás: balaicza.hu)



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Mi a német juhászkutya népszerűségének titka?

Nem lehet elvitatni, hogy az egyik legnépszerűbb fajta a német juhászkutya. Nemcsak munkakutyakánt lehet rá…

Stílusos női cipők a trendek tükrében

Ahogy az évszakok változnak, úgy változnak az irányzatok - ideértve a legújabb női cipőket - és a trendek is. A…
1 / 3 453

PÉLDA-KÉP

1 / 258

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!