Facebook hozzászólás
584

Szente Vajk foglalja a hont

A közmédia ősszel jelentette be, hogy képernyőre viszi a legendás internetes játékot. A hír megjelenésével egy időben elindultak a találgatások is: vajon ki vezeti majd a minden hétköznap este jelentkező kvízműsort? Most már nyilvános, hogy Szente Vajkot köszönthetjük a műsorvezetői pulpitus mögött. Szente Vajk nevéhez számos sikeres színházi rendezés és szerep kötődik, ám sokan a Duna Televízió képernyőjéről ismerik, ahol vasárnap esténként a Magyarország, szeretlek! című vetélkedő műsorvezetőjeként köszönti a nézőket, immáron hatodik éve. A Honfoglaló adásai december 25-től indulnak, ezen a héten esténként 19.30-tól közismert emberek játszanak majd, ők mutatják be a játékszabályokat a nézőknek. Január 2-tól pedig minden hétköznap három hadvezér mérkőzik meg egymással Magyarország megyéiért.

A vetélkedő az egyik legnépszerűbb hazai online játékot, a Honfoglalót ülteti át televíziós keretek közé. Honfoglalóztál korábban? Mi volt a stratégiád?

– Nagyon sokat Honfoglalóztam. Szerintem ez egy igazi családi játék, ami persze egyedül is jó szórakozás, de akkor a legjobb, ha összejön a család, és közösen tudunk játszani, együtt próbáljuk megfejteni a kérdéseket. Az én stratégiám a könyörtelenség volt, nagyon szerettem elfoglalni egész Magyarországot. Persze ez igazán az ismeretlen ellenfelekkel szemben működött, mikor például édesapám ellen játszottam, nem volt szívem rátámadni a várára – mesélte a játékvezető.

Szente Vajk, Kép: Bara Szandra
Szente Vajk, Kép: Bara Szandra

Mi volt a kedvenc témaköröd

Nagyon érdeklődöm a történelem iránt, szerencsére ilyen kérdésekből sok is van a játékban, ezeket nagyon kedveltem. A szakmámból adódóan a képzőművészetben, irodalomban és nyelvekben is otthon vagyok, így ezek a kérdések is közel álltak hozzám. Egyébként jól állok az évszámokkal, valahogy vonzódom a számok megjegyzéséhez – árulta el Szente Vajk.

Már túl vagy néhány adás felvételén, milyen visszajelzéseket kaptál a játékosoktól?

Nagyon élvezi mindenki. Beszippantja őket a légkör, hiszen a díszlet, nemcsak a képernyőn keresztül, hanem a stúdióból nézve is gyönyörű. Feladatom, hogy bátorítsam őket arra a fajta játékstílusra, amivel minél több pontot lehet szerezni, de éreztetnem kell velük azt is, hogy a játéknak nagy a tétje, hiszen pénznyeremény forog kockán. Na meg Magyarország elfoglalása, mert még ha csak virtuálisan is, de jó várkapitánynak lenni. –

Minden kvízműsornak megvan a maga tempója, van, ahol több idő jut a válaszok mérlegelésére és van, ahol azonnal dönteni kell. A Honfoglalót hova sorolnád be?

A Honfoglalóban az ember úgy érzi, hogy gyorsan kell válaszolnia. Tizenkét másodperc áll a játékosok rendelkezésére. A tippelős kérdések esetén valóban sietni kell, hiszen néha a gyorsaság dönt. A feleletválasztós kérdéseknél viszont kihasználhatják a teljes időt a válasz átgondolására, de ezeknél is sokszor sietve döntenek a játékosok. Az egyik kérdéstípusnál tehát van elég idő gondolkodni, a másiknál nincs, ezt kell fejben ügyesen váltogatni az eredményes játékhoz. –

Debrecenben játszanak a macskák
Gyakran hivatkoznak az irodalmi recenzióik a Macskajáték többértelműségére, hogy a szerelmen keresztül az öregségről, magányról, a halállal való szembenézésről is beszél Örkény. Arra a kérdésre, hogy miről szól számára a Macskajáték, Kubik Anna így válaszolt: a játszmáink között a szeretet hiányzik mindenkinek, és ez nem pótolható semmivel. Látogassunk el Debrecenbe, a Csokonai Színházba!

Mik a tapasztalatok, milyen taktika jött be eddig a játékosoknak?

Az első felvételek alapján azt mondhatom, hogy kizárólag az a taktika jön be, ha valaki bátor, és megtámadja az ellenfele várát. A kivárás, és a pontgyűjtés eddig nem működött, tehát kifizetődő, ha az ember bátor – tanácsolja Szente Vajk.

Mennyire fontos a tudás és a műveltség a Honfoglalóban? Vakszerencsével is lehet győzni, vagy hamar kiderül, hogyha valaki nem felkészült?

Azért is örülök annak, hogy a Honfoglaló képernyőre került, mert szerintem régen volt olyan kvízműsor a hazai televíziós kínálatban, ami nagyon komoly tudásra alapult. Hozzám ezek a műsorok állnak igazán közel és a Honfoglaló is ilyen. Nagyon sok különböző témában kell jártasnak lennie annak, aki eredményesen akar játszani. –

Kvízmesterként milyen felkészülést igényel egy napi vetélkedőműsor?

Kétirányú a felkészülés folyamata: egyrészt fontos a kérdések ismerete, és a háttértudás megszerzése. Másrészt fontos, hogy tisztában legyek a három játékos lélektanával ahhoz, hogy izgalmas legyen az adás, tudnom kell, hogy kik ők? –

Tudjuk meg mi is!



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!