Facebook hozzászólás
538

Csütörtökön a magyar fodrász nem mos hajat

A fodrászok akkor is követik a hajmosási protokollt, ha a saját hajukról van szó. Páratlan napokon mosnak hajat. Valamiért csütörtökön csak alig. A vegyszeres egyenesítést vagy göndörítést nem használják. Ellenben festik és vasalják a hajukat – de hát senki sem lehet tökéletes. A saját frizurájuk viszont rendezett, ezért azzal alig kell foglalkozni reggel – derül ki a Lafferton Fodrászat 275 hazai fodrász körében végzett felméréséből. Az időzítés nem véletlen: július 22. Magdolna, a fodrászok védőszentjének napja.

A felmérés szerint a fodrászok 62 százaléka hetente többször mos hajat, 33 százalékuk azonban elégnek tartja a heti egy hajmosást. Naponta csak a fodrászok 3 százaléka mos hajat. Kéthetente még ennél is kevesebben, mindössze a megkérdezett fodrászok 1 százaléka mossa a haját. Ennél ritkábban viszont senki sem.

Kép: Laffner

„A hajmosás gyakoriságát befolyásolja haj minősége, zsírosodásra való hajlama. Ezért nincs egyetlen, mindenkire alkalmazható szabály, milyen időközönként mossunk hajat. Azt viszont érdemes figyelembe venni, hogy minél gyakrabban nyúlunk a sampon után, annál jobban fog zsírosodni az erre hajlamos hajtípus”- mondta Lafferton Annamária, az elrontott frizurák helyrehozására specializálódott fodrász.

Talán éppen ezért, a megkérdezett fodrászok a haj állapotától függően, változó időpontokban mosnak hajat. A páratlan napokat részesítik előnyben: általában hétfőn 20%, szerdán 21%, pénteken 23% és vasárnap 23% mos hajat. Csütörtökön, viszont csak 9 százalékuk nyúl a sampon után.

Két sampon, egy balzsam. A fodrászok is így csinálják

A felmérésben résztvevő fodrászok legtöbbje ma is alkalmazza az iskolában tanult „két sampon, egy balzsam” szabályt. Ennek megfelelően 87 százalékuk hajmosáskor kétszer samponozza a saját haját, ami megfelel a hajmosás-protokollnak. A balzsamhasználat viszont elengedhetetlen része a hajápolási rutinnak, ami a válaszokból is jól kitűnik: 90 százalékuk használ balzsamot hajmosás után.

A mosás utáni szárítás a szakemberek legtöbbjénél sem marad el, 84 százalék használ hajszárítót. 16 százalékuk hagyja megszáradni haját a levegőn.

A megkérdezettek háromnegyede használ hajkefét, emellett hajformázásra a hajhab és a hajlakk a legnépszerűbb a megkérdezett fodrászok körében, melyet 33 – 33 százalékuk használ. Waxot 15 százalék, hajolajat 8, míg zselét alig 5 százalék tesz a hajára.

Ejnye-bejnye, ezt nem lenne szabad!

„Kicsit meglepett, hogy milyen sokan használnak hajvasalót (45%) és hajsütővasat (12%) is, ami nem vet éppen jó fényt a fodrászokra, hiszen ezek az eszközök köztudottan roncsolják a hajat – de hát senki sem tökéletes” – mondta Lafferton Annamária.

Ugyanakkor a vegyszeres egyenesítés és göndörítés tekintetében sokkal következetesebbek a fodrászok és azt csinálják, amit mondanak: 92 százalékuk egyáltalán nem használ ilyesmit.

Azonban a válaszadók 66 százaléka festi a haját, 7 százalékuk melírozza, 15 százalékuk pedig minkét eljárást használja. Mindössze 12 százalékuk nem festi a haját – és ők is zömmel férfiak. De, ha jobban belegondolunk, ez valahol természetes egy fodrásznőnél.

A fodrászokra nem igaz, hogy lyukas a suszter cipője

A fodrászok nagy gondot fordítanak saját frizurájukra: 28 százalékuk hetente készíti el magának, 39 százalékuk pedig hetente többször is. Viszont más fodrászra ritkábban bízzák magukat: heti rendszerességgel 19 százalékuk, havonta 32 százalékuk „jár” fodrászhoz, azaz készíti el egy kolléga a frizurájukat.

A jól elkészített és rendezett frizurával viszont nem kell sokat foglalkozni, így reggelente mindössze 13 százalékuk tölt 10 percnél több időt, a frizurakészítéssel, 87 százalékuknak viszont 5-10 perc is elég, ám a szakértő szerint ez nem véletlen:

„A tökéletes frizura amellett, hogy kifejezi az egyéniséget, könnyen kezelhető és szinte magától beáll. Reggelente elég egy kis igazítás és már kész is.” – mondta Lafferton Annamária.

A felmérésről

A felmérés célja, hogy képet kapjunk arról, hogyan ápolják hajukat a magyar fodrászok. A felmérés módszertana internetes megkérdezés online kérdőív segítségével. A válaszadók saját Facebook adatlapjukon magukat Magyarországon élő fodrászként azonosították. A felmérés 2015. júniusában készült, és nem reprezentatív.

Forrás:Lafferton.hu

 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!