Facebook hozzászólás
298

Milyen veszélyek leselkednek ránk a strandon?

Bár a mostani hétvége éppen nem ígérkezik strandra hívogatónak, azért vitathatatlanul közeleg az igazi strandszezon. Sokan a síszezont tartják a leginkább balesetveszélyes időszaknak, azonban a tavasz és a nyár is ugyanannyi veszélyt rejt magában. Május elején kinyitottak a strandok, a jó idő sokakat csábít a vízpartra. A kikapcsolódás alatt ráadásul könnyebben válunk felelőtlenné. A K&H Biztosító a strandszezon legfontosabb óvintézkedéseit gyűjtötte össze.

Kép:Piac&Profit archív

Az idén a télből szinte egyből a nyárba csöppentünk, már áprilisban is sokan tettek közzé balatoni fürdőzős fotókat a közösségi oldalakon, majd jött a viharos május. Ennek ellenére a hagyományoknak megfelelően május elején kinyitottak a strandok. Az időjárás előrejelzések szerint továbbra is szeszélyes idő várható, az egyik nap szeles, kora tavaszi időre kell készülni, míg a másik nap 30 fokos kánikula lesz. Ráadásul hamarosan kezdődik az iskolai vakáció, egyre többen veszik ki nyári szabadságukat. Hogy ne érjen minket váratlanul se a kánikula, se egy hirtelen vihar, jobb előre felkészülni, különösen a vízpartok, strandok közelében.

Felnőttként, szülőként a kikapcsolódás alatt sem lankadhat a figyelmünk, és a gyerekeket is mielőbb meg kell tanítani, milyen veszélyforrások vannak a vízparton, strandon. Évente 20-30 gyermeket és fiatalt veszítünk el vízbefulladás miatt, és még többen szenvednek maradandó agykárosodást a majdnem-fulladás következtében. A többi európai országhoz képest a halálos kimenetelű fulladások tekintetében rosszabb helyen áll az ország, mint más balesettípusok vonatkozásában.

Ne feledkezzünk meg az alapvető szabályokról! Felhevült testtel nem szabad a hideg vízbe ugrani, mert a merészség akár szívinfarktushoz is vezethet. Figyeljünk arra is, mennyi időt töltünk a napon, nehogy napszúrást kapjunk. A strandok medencéje széléről csak ott ugorjunk fejest a medencébe, ahol ezt megengedik, hiszen könnyen fejsérülést szerezhetünk vagy más testi épségét veszélyeztethetjük mutatványunkkal. Figyeljünk oda a gyerekekre, a biztos úszástudással nem rendelkező kicsiket nem szabad felügyelet nélkül hagyni sem a vízben, sem a vízparton. Ha viharossá válik az időjárás, ne engedjük a gyerekeket a mély vízbe, akkor se , ha már jól tudnak úszni, mert egy-egy nagyobb hullám elragadhatja őket.

„Tavasszal, nyáron sokan kerülnek végtagtörésekkel kórházba. A tavalyi évben a strandszezon alatt 4,6 millió forintot fizetett ki a K&H Biztosító balesetbiztosítást kötött ügyfelei részére” – közölte Kaszab Attila, a K&H Biztosító vezérigazgató-helyettese, hozzátéve, a balesetbiztosításról nemcsak külföldön, de belföldön is érdemes előre gondoskodnunk a nyaralás alatt.

„A strand ráadásul nemcsak a fürdőzőket, de a zsebtolvajokat is vonzza. Ne hagyjuk ezért értékeinket a törölközőn hagyott táskában, ha tehetjük, használjuk az értékmegőrzőket. A strandok mindegyikén van erre lehetőség, vízparton, szabad strandon pedig inkább felváltva fürödjünk, egy ember lehetőleg maradjon a holmink közelében. Manapság sokan szeretnek kellemes környezetben, vízparton dolgozni, így a kikapcsolódás idejére is magukkal viszik okostelefonjukat vagy táblagépüket. Ezeket sose hagyjuk felügyelet nélkül még zárt táskában sem. Jó tudni, hogy  a nyaralásra magunkkal vitt értékeket, amennyiben a bérelt – és lezárt – apartmanból lopják el például, akkor azt  téríti a lakásbiztosítás 150 ezer forintig” – mondta a szakember.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!