Facebook hozzászólás
406

Világbajnok a magyar lánckímélő darabolós

Nem éppen olimpiai szám, és nem túl nőies sport, de magyar hölgy állhatott a dobogóra! Lillehammer-ben, Norvégiában rendezték a 33. Fakitermelő Világbajnokságot, ahol idén először hirdetettek női kategóriában is verseny! Rögtön magyar sikerek is születt: Veres Boglárka kétszer is dobogóra állhatott. Szóval ebben is jók vagyunk!

Kombinált illetve Lánckímélő Darabolás versenyszámokban is dobogós helyezést ért el Veres Bogi. A civilben mérnöknő csak áprilisban kezdett edzeni.

Kombinált dobogó, Kép: Veres Boglárkával, Kép Stihl

– Felejthetetlen élmény volt a világbajnokságon részt venni, és mindenképp szeretném folytatni a versenyzést. Ezúton szeretnék köszönetet mondani a magyar csapat tagjainak – többek között Juhász Istvánnak, mert mindenben támogattak, és még az odaúton is tippekkel és tanácsokkal láttak el. Mindez nagyon sokat segített ráhangolódni a versenyre – mondta Veres Boglárka, aki a felkészülés alatt egy motoron járta az országot, oldalán a motorfűrésszel.

Veres Boglárka, Kép: Stihl

A hetvenes éve óta rendezik meg a Fakitermelő Világbajnokságot. Az erdészek öt kategóriában: fadöntésben, láncszerelésben, kombinált darabolásban, lánckímélő darabolás,ban és gallyazásban mérik össze tudásukat, képességeiket. Minden versenyszámban a sebesség, a pontosság és a biztonság alapján értékelik a versenyzőket. Gyakran csupán néhány tizedmilliméter a különbség a győzelem és a vereség között. És mi, magyar nők ebben is a legjobbak vagyunk!

Gratulálunk Veres Boglárkának!

Magyar lány a sarkon
A magyar Zaja Kitty képviselhette Közép- és Kelet-Európát a világ egyik leghíresebb kutyaszános sarkvidéki túráján, miután 144 ország 4573 jelentkezője közül a harmadik legtöbb szavazatot gyűjtötte bemutatkozó anyagára, amellyel az útra pályázott. Az április közepi, 300 kilométeres Fjällräven Polar expedíción Kitty 19 társával szelte át az északi sarkkört szánhúzó kutyák segítségével.