Facebook hozzászólás
70

Károk az autóban parkolás alatt

Az autótulajdonosok egyik rémálma, hogy egy parkolás után azt veszik észre, hogy az autójukban valami kár keletkezett, míg ők nyugodtan a heti bevásárlásukat intézték, vagy valamelyik szolgáltatónál vártak a sorukra. De mi a teendő ilyen esetben? Ki az, aki meg fogja téríteni a keletkezett kárt? Ezekre a kérdésekre keressük a válaszokat a következő bejegyzésben.

Károk másik jármű által

Az egyik leginkább kézenfekvő eset, hogy egy másik parkoló jármű okozhatta a kárt az autónkban. Ugyan a parkolóban hagyni az autónkat egy mindennapi eset, mégis sokszor előfordul, hogy mire visszaérünk, valami eltérést tapasztalunk.

A Te autód már minden eshetőségre be van biztosítva? Ha vannak még kivételek, érdemes keresgélned az online kötelező biztosítások között, hogy biztosan megtaláld azt a csomagot, ami a Te igényeidhez leginkább illeszkedik! 

A parkolások során sajnos egyre nagyobb a valószínűsége annak, hogy valamilyen kárt szenvedünk el, hiszen napról napra több autó közlekedik az utakon, ráadásul az empátia egyre növekvő hiánya sem éppen a magántulajdon érdekeit szolgálja. De ha azt kell látnunk, hogy a szeretett autónkon valamilyen sérülés található, vajon kihez tudunk fordulni?

Elsősorban érdemes körülnézni, hogy van-e a közelben térfigyelő kamera, ami rögzíthette az eseményeket, és ami alapján feljelentést lehet tenni az illetékes hatóságoknál.

Amennyiben ilyen nem található, még mindig bízhatunk a jószándékú járókelőkben, akik tudhatják, mi történt az autónkkal, vagy esetleg meg is jegyezték a rendszámát károkozónak.

A legjobb eset persze, ha a károkozó jelen van és el is ismeri a hibáját, hiszen ekkor elindulhat szinte azonnal a kárrendezés folyamata. Minden más esetben csupán találgatásokba bocsátkozhatunk, amin egy hosszadalmas kárrendezési folyamatot predesztinál, és a minket ért kár rendezése is sok esetben váratni fog magára.

Épület okozta károk

Természetesen a parkolás során nemcsak egy másik autótulajdonos tud nekünk kárt okozni, hanem akár egy, a környéken lévő épület is. Legyen szó akár egy elmulasztott felújítás miatti omlás során bekövetkező kárról, vagy egy folyamatban lévő renoválás alatti balesetről, mindkét esetben meg tudjuk nevezni, hogy ki az okozója az anyagi kárunknak. Ekkor pedig sokkal könnyebb érvényesíteni a kártérítési igényeinket is, hiszen tudjuk, ki az, aki felé benyújthatjuk a minket ért anyagi károk számláit.

Ezekben az esetekben természetesen sokkal egyértelműbb a kárrendezés folyamata, amennyiben megfelelő dokumentációkkal rendelkezünk a károkat illetően.

Természeti károk

Előfordulhatnak persze olyan esetek is, amikor nem tudunk konkrét személyt felelőssé tenni a minket ért károk miatt, mivel azok eredete természeti eredetű. Ilyenkor több körülményt is figyelembe kell venni, hiszen nem mindegy, hogy egy gondozatlan fa lehulló ága miatt keletkezett a kár vagy egy becsapó villám miatt. Kárrendezési igényünkkel érdemes az illetékes hatóságok, valamint a MABISZ felé fordulni.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

1 / 3 454

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!