Facebook hozzászólás
379

Gyerekkorától a zene volt az első a Magna Cum Laude énekesének

Iskola helyett inkább a zenélés vonzotta már gyerekkorától kezdve Mező Misit, a Magna Cum Laude énekesét.

A Magna Cum Laude frontembere a Család-barát vendégeként mesélt arról, hogy mint sok gyerek, ő is lázadt az iskola kötöttségei ellen.

 Noha nem készült róla sok fotó gyermekkorában, néhányat mégis megmutatott Mező Misi a Család-barát vendégeként, ahol kendőzetlen őszinteséggel vallott arról, hogyan nevelkedett a Békés megyei szülőfalujában, Dobozon. A muzsikálás szeretetét az anyatejjel szívta magába, de kezdetben nem igazán szeretett iskolába járni, a magatartása emiatt nem volt túl jó.

Nem igazán emlékszem vissza jó szívvel az általános iskolás évekre. Nem voltam jó gyerek, sokat rosszalkodtam, egyszer még egy igazgatói intőt is kaptam. Az akkori divatnak megfelelően Bundesliga-frizurám volt, amin utólag jót nevetek. Ekkoriban szólított meg a zene, elkezdtem táncolni, énekelni majd később gitározni édesapám hagyományőrző cigányzenekarában

 – mesélte Mező Misi, a Magna Cum Laude zenekar frontembere. Mező Misi akkor szerzett életre szóló emlékeket és barátságokat, amikor kamaszkorában elkerült középiskolába Gyulára. Az énekes hozzátette, az érettségi után, ballagásáról őrzi az egyik olyan fotót, amin elégedett magával, mivel akkor éppen nem küzdött a plusz kilókkal.

Habár a zenész szerény körülmények között nőtt fel, édesapja mindig is támogatta abban, hogy zenélhessen. Egy kombájnversenyen nyert fődíj pénznyereményéből vette meg Misinek az első gitárt, amit középiskolai zenekarában, a Három Amigóban használt először.

Mező Misi a Magna Cum Laude énekeseként lett híres, de már gyerekkorától kezdve fontos volt számára a zene (Foto: Wikimedia)
Így futott be a Magna Cum Laude

A Magna Cum Laude zenekar 1999 nyarán alakult gyulai zeneszerető barátokból. Egy hónapon át tartó huzamosabb próbaidőszakot követően a zenekar egy országos tehetségkutatón, a mezőtúri Wanteden mérette meg magát, amit meg is nyert. Ezt követően, három nap alatt elkészült az első négy számot (Minden Állomás, Lemegy a Nap, Villamos, Utolsó Randevú) tartalmazó demó felvétel, melyet fél év alatt juttattak el a nagyobb kiadókhoz. Akkori menedzserük a funkys beütésű, táncolható popzene irányba terelte őket, a tizenéves korosztályt megcélozva. Nem hozott áttörést. A két teljesen autodidakta szerző már itt is magabiztos volt, jól levették az aktuális trendeket.

Az énekes ekkor már zenélésből élt, egy másik formációval járta a vendéglátóipari egységeket, de a menedzserrel – aki szerint ő állt a kitörés útjában – nem jött ki, egy időre, az első videóklipek leforgatása után el is hagyta a zenekart. Ekkor Szabó Eszter lett a Magna Cum Laude énekese, de mikor ő is szerzői babérokra tört, szétváltak útjaik és újra Mező Misi lett a frontember. Elfogadták egymást és ekkortól magukat is, szakítottak a slágerzenével és a dallamosabb rock irányába fordultak.A zenekar 2003-ban jelentette meg első albumát Hangolj át címmel. Az album 12 száma közül először az Osztály című számukból lett kislemez. A dalhoz klipet is forgattak, amely igen népszerű lett a magyar zenei televíziókban. Ezután egy nagy koncertturné következett, amin eljutottak számos klubba, megfűszerezve az ország legnagyobb fesztiváljaival és néhány meglepetés koncerttel. Később elkészült a második kislemez és videóklip is, a Lemegy a nap című számhoz, mely rádiós sláger lett.

 

Ezt is olvasd el:


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

KUL-TOUR

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!