Facebook hozzászólás
431

Egér a kanálban és más fura babonák az új évre

Lópatkót találni, kéményseprő gombját fogdosni, lencsét enni, malac farkát huzigálni – csak néhány az ismertebb szerencsehozó babonák közül. De ha esetleg egyikkel se futnánk össze, keressünk egy darab ólmot, vegyük elő a gyertyát és a kiskanalat, és máris jósolhatunk magunknak a következő évre! Egy egér kifejezetten jól jöhet most!

 

  1. Azt már tudjuk, hogy a négylevelű lóhere szerencsét hoz, mert távol tartja a boszorkányokat és a rossz szellemeket. A varázsereje akkor a leghatásosabb, ha nem keressük, hanem véletlenül megtaláljuk. Most még esélyünk is van rá, mert nincs hó, ami eltakarná. A ritkaságnak számító növény formája kereszt formára emlékeztet, amely már a kereszténység megjelenése előtt is védelmet, a bajok elhárítását szimbolizálta. Talán ezért gyűjtögetjük és préselgetjük olyan szorgalmasan. Arról nem szól a fáma, hogy mi van az ötlevelűekkel…?

    A szerencsehozók Kép: Pixabay
  2. A lópatkó ugyancsak távol tartja a balszerencsét és a gonoszt. A patkó “szerencsét hozó mivolta” abban rejlik, hogy régebben a lovat szent állatnak tartották, ezért gyakran lóáldozatokat tartottak, hogy az isteneknek kedveskedjenek legdrágább állatuk vérével. A későbbiekben a patkó töltötte be ugyanezt a szerepet, amely szintén akkor igazán hatásos, ha nem vásároljuk, hanem találjuk. ( Mondjuk a nagyvárosokban erre érthető okokból kisebb esélyünk van.) Ám ha mégis megleljük, szögezzük ki az ajtófélfára védelmi szempontból, de ha állatokat tartunk, tegyük a vályúba, hogy megóvjuk őket a betegségektől. A patkó egyébként a holdsarlót szimbolizálja, és termékenységet is hoz a házhoz.
  3. A kéményseprők a tűz őrzői, akik gazdagságot hoznak mindazoknak, aki őket meglátva azonnal saját kabát és inggombjuk fogdosásába kezdenek. Ha nincs gombod, és elérhető közelségbe kerül a fekete ruhás ember, simogasd meg (ha megengedi). Neki jól esik, te pedig bőségben élhetsz egész évben.
  4. Szilveszterre pedig szerezz be magadnak egy malacot! Az ugyanis kitúrja a szerencsét, ezért kell legalább egy szelet sült malachúst enni csirke helyett. (Ez utóbbi ugyanis elkaparja…) Ha éppen lehetőségünk van rá, netalán disznóvágáson, vagy a disznóólban járunk, ne felejtsük el meghúzni a malac farkát sem. Állítólag az is szerencsét hoz…De azért legyünk kíméletesek vele!
  5. Lencse vagy bab nélkül pedig senki se köszöntse az új esztendőt! Mindegyik a bőséget hozza a házhoz. Készítsünk belőlük finom levest, salátát vagy főzeléket, és falatozzunk belőlük új év első napján azzal a jóleső érzéssel és hittel, hogy nem lesz hiányunk semmiben a 2016-os esztendőben.
  6. Aki azonban nem bíz semmit sem a véletlenre, de szeretné tudni a jövőjét, az öntsön magának ólmot! Az ólomöntést a középkor óta használják jóslásra. Az ólom 327 fokon olvad, és mivel a gyertyaláng 1200 fokos, kanálon fölé tartva, otthon is könnyen olvasztható. Hideg vízbe öntve az ólom azonnal megszilárdul, közben érdekes alakzatokat vesz fel,  ebből pedig izgalmas dolgokat olvashatunk ki. Ha a megszilárdult ólomdarab formája:
  • angolna: a következő év eseményekben gazdag lesz
  • labda: nagy boldogság vár rád
  • sárkány: sok pénz van kilátásban
  • harang: még nem tudsz róla, de úton van a baba
  • fej: az álomférfi hamarosan eljön
  • egér: új szerelem a láthatáron, vagy a meglévő kapcsolatba új tűz költözik
  • kulcs: anyagi fellendülésre számíthatsz
  • hagyma: bosszúság várható
  • szőlő: vidám éved lesz, siker koronázza elképzeléseidet

Reméljük, senkinek sem az „ólomhagyma” kerül majd a kanalába! Sok szerencsét kívánunk!

 

 

 

 

 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!